Nejdražší lístky na sportovní utkání. Kolik stály?

David Šohaj

Sport vládne světu. Možná někdy uslyšíte zlé hlasy mluvit o tom, že (hlavně) mladým sport a kolektivní hry už nic neříkají. Na druhou stranu je dnes ve sportovních ligách více peněz než kdykoli dříve v historii. Žijeme v době, kdy se našinec Tomáš Satoranský stal tak trochu jako mávnutím kouzelného proutku nejlépe placeným sportovcem českého původu. A severoamerická basketbalová liga NBA rozhodně není tou jedinou, která si může dovolit vyplácet svým členům obří platy a honoráře. Obrovskými penězi se to hýbe také v hokeji, fotbale, baseballu nebo americkém fotbale. A co třeba takový golf, box nebo stále populárnější MMA? A kde se vlastně taková spousta peněz bere? Když pomineme reklamy, sponzoringy a PR, dostaneme se i k lístkům na samotná sportovní utkání. A některé jsou opravdu pořádně mastné. Jaké nejdražší lístky jste si mohli v minulosti koupit?

Floyd Mayweather vs. Conor McGregor, 2017

Největší boxerský zápas všech dob. Padesát vítězství neporaženého šampiona Floyda Mayweathera s výmluvnou přezdívkou Money. Irský šílenec McGregor. Těmihle klíčovými slovy žila v roce 2017 většina sportovních fanoušků na světě. Sázkové kanceláře praskaly ve švech. Na každý pád to bylo opravdu obrovské. No a samozřejmě, že se to promítlo i na ceně extrémně žádaných vstupenek na utkání. Cena těchto lupenů se vyšplhala klidně až na 110 tisíc amerických dolarů! To je v přepočtu něco okolo 2,5 milionu našich korun! Někdy touhle dobou narostlo aktuálně stále přetrvávající šílenství okolo bojových sportů své dnešní velikosti. Zůstane Floyd Mayweather už navždy neporaženou legendou boxu?

Pátá finálová hra NBA mezi Cleveland Cavaliers a Gold State Warriors, 2017

Rok 2017 byl zkrátka na památná (a samozřejmě i pekelně drahá) sportovní utkání prostě jako dělaný. Basketbalová hvězda Kevin Durant střílel míčem jako smyslů zbavený a Draymond Green fauloval způsobem, jako by hrál spíše rugby. Něco podobného už jen tak neuvidíte. Cena lístků k sezení na tomhle utkání se vyšplhala až k magické hranici 133 tisíc amerických dolarů. Dali byste téměř desetiletý plat za jeden lupen na sportovní utkání?

The Masters PGA 2013

Golf je sport pro džentlemany. A levný opravdu není; ostatně to ani jeho pouhé sledování. Čtyřdenní vstupenka na turnaj mistrů v roce 2013 vyšel na čtyři a půl tisíce amerických dolarů. Není divu, že se Tiger Woods doslova topí v penězích.

Světový pohár ve fotbalu 2014, Německo vs. Argentina

Konečně se dostáváme k nejpopulárnějšímu sportu u nás i na světě. Tenhle památný zápas trhá doslova všechny rekordy ještě dnes. Lístek vás tehdy mohl vyjít klidně i na 27 tisíc amerických dolarů. To v přepočtu máme nějakých 615 tisíc korun českých. Tomu říkáme drahý špás! Zápas ale nakonec opravdu stál za vidění. Hra byla prakticky po celou dobu neuvěřitelně vyrovnaná. Nakonec ale přece jen vyhráli naši západní sousedé – 1:0. Byly to nervy.