Nejdražší rozvody v historii. Kolik koho stály?

David Šohaj

Poslední měsíce celý svět (tedy alespoň ten bulvární) žije rozvodem nejbohatšího muže planety, Jeffa Bezose. Jeho ženě při rozvodovém řízení připadne majetek v hodnotě několika miliard dolarů, a nejen internetoví spekulanti se už dohadují o tom, zda se bude jednat o vůbec nejdražší rozvodové řízení v dějinách. Ale Jeff a MacKenzie Bezosovi v tom zdaleka nejsou sami. Kdo za posledních dvacet let za rozvod ještě vypláznul přes miliardu amerických dolarů, tedy asi 23 miliard korun?

Alec Nathan a Jocelyn Wildensteinovi

Alec Nathan Wildenstein byl americký miliardář a podnikatel francouzského původu. Velkou stopu zanechal také ve světě koňských závodů. Zemřel v roce 2008, když se ale ještě v roce 1999 rozváděl se svou ženou Jocelyn, připadlo jí celých 3,8 miliard dolarů. To by dnes odpovídalo skoro 6 miliardám dolarů, vezmeme-li v úvahu ještě inflaci, která od té doby zachvátila celosvětový finanční trh.

Rupert a Anna Murdochovi

Americký mediální magnát Rupert Murdoch prostřídal za život (zatím) čtyři manželky. Anna byla jeho první, strávil s ní úctyhodných 31 let. Když se v roce 1999 uchýlili k rozvodu, přišlo to Ruperta asi na 1,7 miliardy amerických dolarů. Při dalších rozvodech už částka takové výše nedosáhla. Dobře pro něj. Dnes je jeho majetek stále odhadován na více než 20 miliard dolarů, takže má případně ještě dost velký prostor pro nějaké to lámání osobních rekordů. Po takové zkušenosti se docela divíme, že se hrne do dalších a dalších sňatků. Peníze ale holt asi přece jen nejsou vším.

Bernie a Slavica Ecclestoneovi

Bernie Ecclestone je bezesporu jednou z nejznámějších osobností závodů Formule 1. Jako takový si za svůj život přišel také na slušný majetek. Ten je dnes odhadován asi na 3,1 miliard amerických dolarů. Když se ale v roce 2009 rozváděl se svou tehdejší manželkou Slavicou, nevyšlo to tohoto Brita zrovna nejlevněji. Slavica při soudním řízení získala majetek v hodnotě přesahující 1,2 miliardy dolarů.

Steve a Elaine Wynnovi

Steve Wynn je americký realitní magnát a podnikatel, jehož jmění je k dnešnímu dni odhadováno asi na tři miliardy dolarů. Celou jednu miliardu ho přitom stál jeho rozvod s družskou Elaine, který absolvovali teprve v roce 2010. Steve ale provozuje také několik luxusních hotelových resortů a oblíbené kasino, takže o přísun nových peněz se nejspíš bát nemusí.