Nejdůležitější věc, kterou v lásce podle horoskopu musíte překonat, abyste byli šťastní

Pavla Gabrhelíková

Každé znamení má v lásce svou Achillovu patu. Která je ta vaše? A co budete muset překonat, abyste byli ve vztahu šťastní?

 1. Beran. Musíte se naučit, že nikoho nezachráníte. Nezačínejte vztah s tím, že to či ono na partnerovi v budoucnu změníte. Můžete jen milovat a doufat, že na všechno váš protějšek dřív nebo později přijde sám. Taky se nesnažte sbírat a lepit rozbité kousky cizího srdce. Každý si musí pomoct sám.
 2. Býk. Vášeň je neskutečně krásná věc. Ale po čase prostě vyprchá a vy se musíte smířit s tím, že nebudete mít každý víkend břicho plné motýlků. Ano, vztahy jsou někdy komplikované, bolestivé a náročné. Ale stojí to za to! Zkuste se smířit s tím, že i když vzrušení opadne, po vašem boku zůstává ta samá úžasná bytost, do které jste se zamilovali.
 3. Blíženec. Pokud stále hledáte lásku svého života a dokola v tom selháváte, zkuste se spíš zeptat sami sebe, jestli jste spokojení sami se sebou. Je totiž dost možné, že se snažíte najít dokonalého člověka, protože sami cítíte, že takoví nejste. Smiřte se s tím, že svět není dokonalý. Stačí, když z někoho uděláte perfektní bytost ve svých očích.
 4. Rak. Je naprosto v pořádku mít srdce na dlani. Čím víc se budete vztahům bránit, tím spíš si vás najdou. Buďte otevření a zranitelní. Uvidíte, že je na světě ještě dost lidí, kteří toho nechtějí zneužít a budou to na vás obdivovat. Jen nemějte strach.
 5. Lev. Každý definuje lásku jinak, milí Lvi. Když si někdo pod pojmem láska představuje něco zcela jiného než vy, neznamená to, že vás upřímně nemiluje. Zkuste se pro změnu podívat na svět optikou někoho jiného. Uvidíte, že ne vždycky máte pravdu.
 6. Panna. Vy prostě toužíte po dokonalosti, podobně jako Býci. I když se zamilujete, vždycky na svém protějšku najdete nějakou drobnou chybku, kterou se snažíte odstranit. Opravdu je to tak nutné, Panny? Jen si neustále připomínejte, že jsou to právě ty drobné nedostatky, které z toho člověka dělají toho, kým je.
 7. Váhy. Láska je o kompromisech, o tom žádná. Jenže naprostá a nepřetržitá rovnováha je ve vztahu dvou lidí naprosto nemožná. Někdy děláte víc vy, někdy ten druhý. Nesnažte se všechno neustále dělit napůl a pochybovat, když to ten druhý zas tak moc neřeší. Láska je až moc nespravedlivá, spontánní a bizarní. Tak se ji přestaňte snažit narvat do svých přesvědčení.
 8. Štír. Vztahy jsou založené na důvěře. Ale nejenom na víře v druhé. Musíte si vybudovat i víru v sebe. Jakmile to uděláte, vaše obavy a stresy zmizí. Uvidíte, jak neskutečně uvolňující pocit to je. Pokud nebudete věřit, nebudete mít nic.
 9. Střelec. Pokud se budete dál zahazovat s někým, o kom víte, že není ten pravý, na toho pravého nikdy nenarazíte. Máte strach ze samoty, tak se často necháte uvrtat do vztahu jen proto, abyste v nějakém byli. Pak protějšek podvádíte, oba jste nešťastní a pravá láska se vám vyhne obloukem. Co takhle zůstat chvíli osamotě a udělat si ve všem nejdříve úplné jasno?
 10. Kozoroh. Jednou si někdo stejně najde cestu k tomu vašemu obrněnému srdci. Můžete se snažit odolávat, jak dlouho chcete! Jen nad tím moc nepřemýšlejte. Prostě si to užívejte, žijte přítomným okamžikem a nesnažte se mít všechno pod kontrolou. Největší příběhy o lásce začaly taky nečekaně!
 11. Vodnář. Milí Vodnáři, uvědomte si prosím, že být ve vztahu neznamená, že se musíte rozplynout a nechat své já utopit v osobnosti někoho jiného. Klidně si nechte svou nezávislost. Ten druhý to přežije. Jen mu nedávejte důvody žárlit a přestat vám důvěřovat.
 12. Ryby. Když vás někdo miluje, hned máte pocit, že jste nejkrásnější a že zvládnete všechno na světě. Lásku máte jako záchranu před vnitřními démony. Lásku máte jako berličku pro všechny své chyby a nedostatky. Láska najednou smázne všechny vaše dosavadní vnitřní boje. Jenže takhle to nefunguje. Láska nemá být vaše náplast na smutek. Má vás motivovat k tomu být lepší. Protože nedejbože, když tuhle náplast pak někdo strhne…