Nejlepší kytarový riff? Ten od Led Zeppelin, tvrdí BBC

Redakce

Kytarový motiv v písničce Whole Lotta Love od Led Zeppelin vybrali posluchači britské rozhlasové stanice BBC Radio 2 jako nejlepší riff všech dob. Tahle rocková klasika se dostala na čelo seznamu stovky riffů, který sestavili zaměstnanci rádia, kritici a hudební producenti.

Poslechněte si všechny nominované riffy

Kytarista skupiny Led Zeppelin Jimmy Page prohlásil, že ho vítězství v hlasování posluchačů zaskočilo. „Chtěl jsem riff, který lidi opravdu dostane, který jim vyloudí úsměv na tváři. Když jsme ho s kapelou hráli, opravdu hodně jsme se do toho položili.“ řekl. „Whole Lotta Love je jedním z nejdůležitějších kytarových riffů 20. století,“ dodal producent Steve Levine. „Slyšíte z něj jen dvě noty a okamžitě poznáte, co to je.“ 

Na druhém místě se umístila skladba Sweet Child O‘ Mine skupiny Guns ‚N‘ Roses a o třetí místo se podělily skladby Back In Black od AC/DC a Smoke On The Water od Deep Purple. Zajímavostí je, že do první desítky se nedostal notoricky známý začátek skladby (I Can’t Get No) Satisfaction od The Rolling Stones. (red)

Deset nejlepších kytarových riffů dle BBC

1. Whole Lotta Love – Led Zeppelin (

)