Nejlepší přírodní koupaliště v ČR aneb kam vyrazit letos k vodě

Lucie Bryndová

Pokud vám to letos peněženka nedovolí a k moři se nepodíváte, nemusíte truchlit. Za koupáním a krásnými plážemi není potřeba jezdit daleko. I v Česku je spousta krásných míst, kam stojí za to zajet.

  • Praha a Střední Čechy. Pokud jste z Prahy nebo okolí, máte na výběr z několika možností. Přímo v Praze se můžete vykoupat u rybníka v Motole. Koupaliště je vhodné zejména pro děti, protože není příliš hluboké a má písčité dno. Pokud se vydáte ven z Prahy směrem na Brandýs nad Labem, zajeďte si na písečné jezero Lhota nebo na jezero Konětopy. V obou případech vás čeká čistá voda a velké písčité pláže. Kousek od Kolína pak můžete navštívit jezero Poděbrady, kam můžete vyrazit i do kempu.
  • Karlovarský kraj. Pokud jste ze západních Čech, pak během teplých letních dní vyrazte na uměle vytvořené jezero Michal, které se nachází kousíček od golfového hřiště Sokolov.V areálu na vás čeká mnoho atrakcí, a to jak pro děti, tak i dospělé. Pokud vás nebaví koupání a raději byste si zahráli golf, můžete nechat rodinu u vody a po hře za ní dorazit.
  • Plzeňský kraj. Na hranicích okresů Tachov a Plzeň sever se nachází vodní nádrž Hracholusky. Nádrž je oblíbeným místem pro všechny, kteří rádi kempují. Kempy najdete po obou březích přehrady. Vyrazit můžete na výlet parníkem nebo si užít vodní lyžování v centru Slavoj Plzeň.
  • Pardubický kraj. Krásné přírodní koupaliště najdete také v Pardubickém kraji. Na řece Chrudimce v srdci CHKO Železné hory se nachází vodní nádrž Seč. Díky nádherné přírodě se stalo okolí přehrady velmi oblíbenou turistickou lokalitou. Najdete tady nejrozsáhlejší rekreační areál Chrudimka s řadou travnatých pláží s písčito-kamenitým vstupem do vody a půjčovnou lodiček.
  • Jihočeský kraj. Kousek od Českých Budějovic se nachází krásný rybník Štilec. Na jeho břehu se můžete ubytovat v příjemném penzionu, zajít si na jídlo nebo si zahrát minigolf. Rybník má travnaté pláže a krásnou čistou vodu. Je ideální pro děti, a to díky malé hloubce. Připravte se ale na to, že se rybník nachází u poměrně frekventované silnice, takže bude vaše koupání doprovázet zvuk aut.
  • Královéhradecký kraj. Jestli milujete vodní sporty, pak určitě vyrazte na vodní nádrž Rozkoš, která je doslova rájem plachtařů. Užít si tady můžete příjemné koupání nebo si půjčit loďky, šlapadla či surfy. Čeká vás nádherně čistá voda, takže si budete připadat úplně jako u moře.
  • Moravskoslezský kraj. Na okraji Hlučína najdete krásné jezero, které vzniklo zatopením bývalé štěrkovny. Koupat se můžete jak v jezeře, tak i ve dvou bazénech v přilehlém areálu. Jezero je ideálním místem pro vodní lyžování nebo windsurfing. Můžete si také zapůjčit lodičku a udělat si příjemný výlet.
  • Zlínský kraj. Pokud hledáte v okolí Zlína příjemné přírodní koupání v nadstandardně čisté vodě, pak musíte zajet do Štěrkoviště. V areálu se nachází dobře udržovaná travnatá pláž s upravenými vstupy do vody, dvě dětská brouzdaliště a skluzavky pro menší děti. Zapůjčit si můžete šlapadla, zahrát si volejbal, nohejbal nebo minigolf a čeká na vás i řada restaurací s bohatým občerstvením.