Nejmladší matka historie: Peruánka porodila v 5 letech. Jaký je její životní příběh?

mim

Lina Medina je dívka, která se stala nejmladší matkou historie. Bylo jí pouhých pět let.

Narodila se v roce 1933 v Ticrapu v Peru. V roce 1939 porodila zdravého syna. Bylo jí necelých šest let. Rodiče o jejím těhotenství nevěděli. Když jí rostlo břicho, vzali ji k lékaři. Mysleli si, že má tumor. Doktor ale zjistil, že je dívka v sedmém měsíci těhotenství. V Limě to jeho kolegové potvrdili. Když Medina rodila, bylo jí pět let, sedm měsíců a jednadvacet dní. Chlapce porodila císařským řezem 14. května roku 1939. Novorozenec vážil 2,7 kilogramů a dostal jméno Gerardo – po doktorovi.

Lékaři zjistili, že Lina začala menstruovat už v osmi měsících. V pěti letech už měla plně vyvinuté pohlavní orgány. I její tělo bylo starší, než je běžné u dětí – rozšířila se jí pánev i prsa. Medina zkrátka vykazovala známky toho, že již prošla pubertou, minimálně tělesně. Holčička nikdy neprozradila, kdo je otcem dítěte, ani to, jak otěhotněla. Takže se neví, jestli byla znásilněna, nebo jestli měla sex s dotyčným mužem dobrovolně.

Gerardo byl vychováván jako její bratr. V deseti letech se dozvěděl, že je Lima jeho matka. Zemřel ve věku čtyřiceti let na rakovinu kosti nebo kostní dřeně. V roce 1972 si Lina vzala Raúla Jurada, s nímž má syna. Ten žije v Mexiku. Lina a Raúl žijí v Peru.