Nejnovější trend: Ekosexuálové chtějí, abyste se k planetě chovali jako k milence

Pavla Gabrhelíková

A to se vším všudy! Ekosexuálové totiž dělají s planetou přesně to, co si pod tímto pojmem představíte. Jak to funguje a proč to dělají?

Jako všechny sexuální úchylky, i ekosexualita má svůj slabší odvar, který spočívá v pochodování bez oblečení po lese nebo používání vibrátoru z recyklovaného materiálu. Ale Amanda Morganz Nevadské uiverzity popsala pro Vice.com ekosexuály i jako lidi, kteří mají sex se stromem, orgasmus zahrabaní v hlíně nebo se uspokojuji padající vodou z vodopádu.

Myslíme to vážně!

I když se to může zdát jako bizarní vtípek, aktivistky Annie Sprinkel a Amanda Morgan to berou velice vážně. Chtějí, aby ekosexuálové regulérně patřili do komunity leseb, gayů, bisexuálů a dalších. Navíc dvojice ostatní přívržence oddává například se Zemí nebo Měsícem.

Pro své počínání mají zajímavé vysvětlení. Za ztělesnění přírody lidé obvykle považují Matku Přírodu. Postavení matky je ve společnosti zafixované tak, že je to ta hodná, láskyplná paní, co svým dětem všechno odpustí. Proto se k ní chováme tak hnusně.

Jenomže když přírodu považujete za milenku, budete se k ní chovat mnohem uctivěji a pozorněji. A pokud ji zklamete, nemá problém dát vám vale. Podle Annie a Amandy je právě tento přístup jedinou nadějí planety.

Podle odhadu aktivistek jich na světě běhá něco okolo jednoho tisíce. A toto číslo stále narůstá.