Nejnovější tipy Instagramerů, které musíte znát

Lucie Bryndová

Říkáte si, že kdo dnes nemá profil na Instagramu, jako by ani nežil? Mít ho plný fotek, je prima, ale když vám je nikdo nelajkuje a nekomentuje, pak je to trochu nuda. Sledujete závistivě profily polonahých modelek a říkáte si, že určitě mají všechny followery jen díky tomu, že všechny zajímá pouze jejich vzhled, a takové holky jsou určitě jen nafoukané barbíny bez mozku? Naopak. Řada z nich dobře ví, na jaké lidi zacílit a jak své fanouškovské základny dobře využít. Chcete se inspirovat jejich triky? Tady jsou.

  1. Follow for follow. Každá sociální síť má své superstar. Ať už jste mezi nimi nebo ne, je přirozené, že chcete, aby vás sledovalo co nejvíce lidí. Toho lze dosáhnout mimo jiné tím, že se budete vzájemně propagovat. Svým sledujícím můžete například navrhnout, aby někoho sledovali, a říci jim proč a můžete naopak požádat druhé, aby obdobně pomohli i vám.
  2. Na každém příspěvku si dejte opravdu záležet. Jestli chcete, aby váš profil brali ostatní opravdu vážně a měli důvod ho sledovat, nemůžete přidávat příspěvky, jak se vám zlíbí. To platí zvlášť ve chvíli, kdy vás sledují lidé z celého světa. Neměli byste spoléhat pouze na automaticky generované statistiky pro nejlepší čas na umístění příspěvků, ale zamyslet se také nad tím, v jakou hodinu by mohli být vaši followeři online. Podobně jako o času uveřejnění přemýšlejte i o samotném obsahu. Nejen hashtagy, ale i samotný text má velkou váhu.
  3. Přidávejte příspěvky častěji. Pokud přidáváte jeden příspěvek týdně a pořád ne a ne získat další followery, pak bude pes zakopaný právě tady. Řada influencerů sice může namítat, že přidávat příspěvky několikrát denně není nejlepší, ale nezáleží ani tak na samotném rozložení, jako na tom, aby si vás co nejvíce lidí všimlo, a toho častými příspěvky určitě dosáhnete.
  4. Komunikujte se svými followery. Může to znít sice banálně, ale většina lidí na to opravdu zapomíná. Pokud si chcete vybudovat věrnou fanouškovskou základnu, reagujte na komentáře u svých fotek a odpovídejte na zprávy. Pokud ukážete, že máte o své followery zájem a jste jim ochotni odpovědět na jejich dotazy či jim nějakým způsobem pomoci, budou vás rádi sledovat dál.
  5. Dodržujte pravidla. Stejně jako další sociální sítě, má i Instagram svá pravidla. Čím více je budete dodržovat, tím lépe se bude váš profil zobrazovat. Jakmile budete přidávat příliš odhalené fotky, Instagram to pozná, a pokud vám je přímo nesmaže, pak vám omezí přísun nových followerů. Příspěvky tak přidávejte s rozmyslem, ale nebojte se experimentovat. Alespoň zjistíte, co je vhodné zveřejnit a co ne.
  6. Nebojujte s větrnými mlýny. Stejně jako jsou sociální sítě plné těch, kteří s vámi budou sympatizovat, najdou se i takoví, kteří mají neustálé nutkání druhé urážet, pomlouvat a psát nepříjemné zprávy. Co dělat ve chvíli, kdy k tomu dojde? V žádném případě takové příspěvky nezačněte hned mazat. Tím můžete rozpoutat mnohem větší peklo. Naopak takový komentář pod příspěvkem nechejte. Uvidíte, že si toho ostatní všimnou a začnou vás bránit. Což je mnohem lepší, než se začít přímo s někým dohadovat nebo ho blokovat.