Nejšílenější příběhy rokenrolu

David Šohaj

Nedávno jsme se v jednom z našich článků rozepsali o tom, zda má rokenrolová muzika v roce 2018 ještě své místo. Budoucnost žánru ale tentokrát ponechme stranou – a podívejme se spíše na jeho dědictví a odkaz. Rokenrol totiž není a nebyl jen hudební odnoží, ale zcela komplexním životním stylem. Takové a podobné fráze se dnes vážou se vším možným, když si ale přečtete o následujících rituálech a praktikách, bude vám jasné, že tady šlo o něco více. K rokenrolu zdivočelé večírky prostě patřily.

Promiskuitní KISSák Gene Simmons

Frontman legendární kapely KISS se nikdy netajil svou slabostí pro krásné ženy. Ve skutečnosti si dokonce ještě v sedmdesátých letech měl vést fotoalba s přehledy svých trofejí. V nejednom rozhovoru přiznal, že měl takto během několika desetiletí prostřídat snad až 4 800 sexuálních partnerek. Taková evidence by se tedy podobala docela mravenčí práci. Jen málokdo v branži měl za život tolik groupies – pardon, svolných fanynek. „Bylo jich na 4 800. Dlouho jsem si pořizoval jejich fotky z Polaroidu. Vyfotil jsem si jich naprostou většinu. Jen to dokazuje, že můžeš být ošklivý s**č, ale pokud budeš mít tu správnou práci, dostaneš se k nim. A ano, pokud jsi rocková hvězda, nějaké ty holky určitě dostaneš,“ řekl v jednom z rozhovorů.

Rod Stewart na to šel jinak

Legendární muzikant Rod Stewart svého času trpěl tak silnou závislostí na kokainu, že si poměrně brzy poškodil nosní ústrojí. Ve své autobiografii, která vyšla před několika lety, se přiznal k tomu, jak tento problém tehdy řešil. Takový postup ale není příliš zodpovědný. Když to ale holt nejde jednou cestou, proč by to nešlo jinak? Tady se ale prosím neinspirujte. „Začali jsme tehdy nakupovat prázdné pilulkové kapsle. Naplnili jsme je kokainem a potom si je do těla vpravovali análně. Lidské tělo je úžasná věc – kapsle se rozpustily a droga se dostala do krevního oběhu,“ prásknul.

Násilník Rick James

Průkopník punku Rick James byl v roce 1991 zatčen za to, že údajně mučil jednu ženu, zatímco byl nadopovaný crackem. James a jeho tehdejší jednadvacetiletá přítelkyně následně byli společně obviněni z držení rukojmí v Jamesově domu v Hollywood Hills. Tam oběť měli držet dva dny a nutit ji k sexu. Přitom ji měli opakovaně pálit Jamesovou fajfkou na crack. Rick James je sice legendární muzikant s obrovským talentem a jeho alba máme rádi dodnes – tohle je ale přece jen trochu moc.

Slash proti mimozemšťanům

Slash, legendární kytarista kapely Guns N‘ Roses, ve svých pamětech vzpomíná, že jednou byl tak silně na drogách, že měl pocit, že se ho snaží zabít vetřelec z filmu Vetřelec vs. Predátor. V roce 1999 prošel muzikant prosklenými dveřmi na jednom arizonském golfovém hřišti, úplně nahý, aby následně použil hotelovou uklízečku jako lidský štít proti imaginárnímu útočníkovi.

Ozzymu není nic svaté

Proslulý muzikant Ozzy Osbourne byl roku 1992 zadržen policií kvůli močení na sochu The Alamo v San Antoniu. Tento monument uctívá památku 189 texasanů, kteří zemřeli během revoluce v roce 1836. Metalovému šílenci nejspíš nebude svaté vůbec nic. Tehdy z toho ale vyvázl s pouhou pokutou.