Nejslavnější dvojčata na světě aneb tyhle dvojky to někam dotáhly

David Šohaj

Narození miminka je vždycky velký dar. Když ale dostanete hned dvě taková požehnání najednou, může to občas být docela nelehký úkol. Spoustu slavných dvojčat najdeme i ve světové historii, mezi herci a umělci. Jaká jsou tedy ta nejslavnější dvojčata všech dob?

Mary Kate a Ashley Olsenovy

Tyhle dvě sympatické herečky dobře známe nejspíš úplně všichni. Na filmovém plátně i televizní obrazovce se četně objevovaly už od útlého věku, a i přesto, že je dnes už možná není tolik vidět, stále mají miliony fanoušků po celém světě. Netroufneme si tvrdit, zda opravdu jde o nejslavnější dvojčata všech dob, rozhodně se ale jedná o ta nejmladší, která se dostala takhle hluboko do všeobecného povědomí. Během let se sestry Olsenovy staly plnohodnotnou prodejní značkou. Mají vlastní edici panenek, kolekce oblečení a nespočet dalších podnikání. Taky mají ještě sestru a bratra.

OSGEMEOS

Nejslavnější brazilská dvojčata zná celý svět pod přezdívkou OSGEMEOS. Otavio a Gustavo Pandolfovi patří k mezinárodní špičce v oblasti pouličního umění neboli street artu. Většina jejich děl pracuje se silným politickým podtextem a recesí. Jejich díla byla už vystavována v těch největších světových muzeích a uměleckých galeriích. Jejich slavná nástěnná graffiti najdete doslova po celém světě – od Lisabonu třeba až po nedaleký Berlín. Jo, a jen tak mimochodem, jejich přezdívka vychází z Os Gêmeos, portugalského slovíčka pro dvojčata.

The AstroTwins

Ano, takhle ezoterické pojmenování je opravdu na místě. Sestry Tali a Ophira Edutovy patří mezi největší světová jména na astrologické scéně. Napsaly již čtyři knihy, které se věnují popularizaci tohoto fenoménu. Jedna z nich, Momstrology, se dokonce stala mezinárodním bestsellerem. Jméno si sestry také udělaly díky svým astrologickým sloupkům pro americkou či australskou verzi časopisu Elle. Na jejich twitterovém účtu je sleduje bezmála půl milionu odběratelů a jejich předpovědi osobně dostávají hvězdy světového formátu, třeba Beyoncé nebo dokonce Stevie Wonder.

David a Frederick Barclayovi

Tihle dva byznysmeni platí za velké kapacity v tisku a nemovitostech. Patří jim mediální skupina The Telegraph nebo například londýnská a pařížská pobočka slavného hotelu Ritz. Časopis Forbes jejich společné jmění odhaduje asi na 5 miliard amerických dolarů, tedy více než 100 miliard korun. Tištěná média jsou zkrátka a dobře i v roce 2019 ještě stále slušně výdělečným byznysem.

Mike a Bob Bryanovi

Nejslavnější dvojčata ve světě profesionálního tenisu. Mike a Bob Bryanovi během svých kariér nasbírali už přes sto různých titulů. Desetkrát se umístili jako světové jedničky, a právě při pohledu na tohle duo si uvědomujeme, že někdy dvojčata opravdu mohou být jako „jedna ruka“.

Ronnie and Reggie Krayovi

I svět zločinu má svá slavná dvojčata. V padesátých a šedesátých letech minulého století je v Londýně znal každý policista. Problémy se zákonem měli oba už od mládí, když později založili svůj gang The Firm, stali se oba bratři legendami organizovaného zločinu. V roce 1968 byli odsouzeni k doživotním trestům. Na základě jejich příběhu vznikl film Legendy zločinu z roku 2015, kde si bratry zahrály hvězdy Tom Hardy a Taron Egerton. Ronnie nakonec zemřel v roce 1995, Reggie potom v roce 2000. První z bratrů se dožil 61 let, druhý 66.