Nejvíce Andělů letos dostali třinečtí Charlie Straight

Redakce

Mladá třinecká kapela Charlie Straight ovládla vyhlašování hudebních cen Anděl za rok 2009. Stala se objevem roku, získala sošku za album roku i videoklip roku. Zpěvákem roku je Tomáš Klus, také třinecký rodák, nejlepší zpěvačkou byla zvolena taktéž dívka ze severní Moravy, šestnáctiletá Ewa Farna, a skupinou roku Monkey Business. Nejlepší skladbu měla loni Aneta Langerová, jmenuje se V bezvětří. Rozhodli o tom členové Akademie populární hudby v přímém přenosu televize Nova. Do Síně slávy byla uvedena ostravská zpěvačka Marie Rottrová.
Úspěch umělců ze severní Moravy a Slezska podtrhl Jaromír Nohavica z Českého Těšína, jehož album V Lucerně se stalo nejprodávanější deskou roku 2009. "Asi je to tím vzduchem na severu Moravy, kterým do sebe infiltrují emoce," řekl s úsměvem Lešek Wronka z pořádající společnosti Lewron Music. Poté vážně dodal, že úspěch tamních interpretů považuje za náhodu.
Večer moderovala Tereza Pergnerová, jednu z cen předávala Anna K., kterou sál odměnil velkým potleskem. Zpěvačka totiž bojuje s rakovinou prsu. (sli)