Nejvíce nominací na Ceny Anděl má skupina Kryštof. Jak dopadli ostatní?

Redakce

Skupina Kryštof získala za své loňské album Srdcebeat pět nominací na 25. ročník Cen Akademie populární hudby Anděl. Uspět může jako skupina roku a album roku, dvě písně má nominovány na skladbu roku a jednu na videoklip roku.

Lídr kapely Richard Krajčo může navíc uspět jako zpěvák roku. Ceny v hlavní kategorii budou předány v přímém televizním přenosu 9. dubna v Hudebním divadle Karlín. Předcházet budou 23. března Žánrové ceny Anděl. Novináře o tom informoval ředitel Cen Anděl Lešek Wronka. Ceny akademici udělují za alba vydaná v loňském roce.

Moderátorem obou večerů bude Libor Bouček. Vedle nominovaných v programu vystoupí například skupina Lucie, Dan Bárta, Aneta LangerováLenka Dusilová a Buty. „Když se člověk podívá na sestavu vystupujících, tak to není o žádné moderátorské exhibici. Bude to večer těch muzikantů a shrnutí uplynulého roku,“ řekl Bouček.

V tuzemské obdobě amerických Grammy letos rozhodovalo v hlavních šesti kategoriích 84 akademiků. Jsou mezi nimi novináři, rozhlasoví i televizní dramaturgové, promotéři, hudební odborníci či obchodníci.

Do prvního kola hlasování bylo zařazeno 222 alb a 217 videoklipů. V nominacích se letos objevila nová jména. Zpěvačka Barbora Polákováskupina Slza získaly po třech nominacích, stejně jako David Koller.

Skupinou roku může být Kryštof, Slza nebo Tata Bojs, zpěvákem David Koller, Miro Žbirka nebo Krajčo. Mezi zpěvačkami se rozhodne mezi Polákovou, Ewou Farnou a Klárou Vytiskovou vystupující pod jménem Klara.

Poláková může být i objevem roku stejně jako Sebastian či Slza. Albem roku se stane ČeskosLOVEnsko (David Koller), Srdcebeat (Kryštof) nebo Katarze (Slza), skladbou roku pak Nafrněná (Poláková), Každý ráno (Chinaski) či jedna ze dvou písní skupiny Kryštof Ty a já a Srdcebeat, které obdržely shodný počet hlasů.

Během hlavního večera bude také oznámen nový člen Síně slávy a Deska roku za nejprodávanější album roku 2015. Vyhlášeni budou také zpěvák, zpěvačka a skupina pětadvacetiletí.

Udílení cen Brit Awards ovládla zpěvačka Adele!

Adele na Brit Awards: Mrkněte na její live show

Témata:,