Nejvíce nominací na Českého lva získaly filmy…

mim

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) vyhlásila nominace pro jubilejní 25. ročník výročních cen Český lev. Akademici vybírali z celkem 51 celovečerních hraných, animovaných a dokumentárních filmů uvedených do distribuce v roce 2017.

O sošku Českého lva se filmy utkají v 15 statutárních kategoriích. Nejvíce nominací napříč všemi kategoriemi získaly snímky Bába z ledu, Po strništi bos a Milada.

Nominace na ceny za televizní díla budou oznámeny 12. února 2018. Slavnostní vyhlášení vítězů filmových i televizních kategorií se uskuteční v sobotu 10. března 2018 v Rudolfinu a bude jej podruhé moderovat Adela Vinczeová.

Novinkou 25. ročníku Českého lva bude nová podoba sošky. Její realizace proběhne ve spolupráci se sklárnou Rückl.

Členové ČFTA o nominacích filmových kategorií 25. ročníku ocenění Český lev hlasovali do 8. ledna 2018. 136 akademiků vybíralo z 25 celovečerních hraných a animovaných filmů a z 26 dokumentů.

Mezi kandidáty na České lvy vede s počtem 15 nominací snímek režiséra Bohdana Slámy Bába z ledu. Celkem 13 nominací získal film Po strništi bos v režii Jana Svěráka.

Třetí nejvyšší počet nominací (10) má životopisné drama Davida Mrnky Milada. Následují snímky Křižáček Václava Kadrnky s 9 nominacemi, Kvarteto Miroslava Krobota s 8 nominacemi a Špína Terezy Nvotové s 8 nominacemi.

 

PŘEHLED NOMINACÍ:

NEJLEPŠÍ FILM

  • Bába z ledu – producenti Pavel Strnad, Petr Oukropec
  • Kvarteto – producent Ondřej Zima
  • Milada – David Mrnka, Kristina Hejduková, Juan Mayne
  • Po strništi bos – producent Jan Svěrák
  • Špína – producenti Miloš Lochman, Peter Badač, Karel Chvojka

NEJLEPŠÍ DOKUMENTÁRNÍ FILM

  • Červená – režie Olga Sommerová – producent Pavel Berčík
  • Český žurnál – Hranice práce – režie Apolena Rychlíková – producenti Petr Kubica, Filip Remunda, Vít Klusák
  • Mečiar – režie Tereza Nvotová – producentky Zuzana Mistríková, Tereza Polachová, Kateřina Černá
  • Nechte zpívat Mišíka – režie Jitka Němcová – producent Viktor Schwarcz
  • Svět podle Daliborka – režie Vít Klusák – producenti Filip Remunda, Vít Klusák

NEJLEPŠÍ REŽIE

  • Bába z ledu – Bohdan Sláma
  • Křižáček – Václav Kadrnka
  • Kvarteto – Miroslav Krobot
  • Po strništi bos – Jan Svěrák
  • Špína – Tereza Nvotová

NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI

  • Bába z ledu – Zuzana Kronerová
  • Kvarteto – Barbora Poláková
  • Milada – Ayelet Zurer
  • Po strništi bos – Tereza Voříšková
  • Špína – Dominika Morávková

NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI

  • Bába z ledu – Pavel Nový
  • Křižáček – Karel Roden
  • Kvarteto – Jaroslav Plesl
  • Milada – Vladimír Javorský
  • Po strništi bos – Ondřej Vetchý

NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI

  • Bába z ledu – Petra Špalková
  • Bába z ledu – Tatiana Vilhelmová
  • Kvarteto – Pavlína Štorková
  • Špína – Anna Šišková
  • Zahradnictví: Dezertér – Sabina Remundová

NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI

  • Bába z ledu – Marek Daniel
  • Bába z ledu – Václav Neužil
  • Po strništi bos – Oldřich Kaiser
  • Špína – Patrik Holubář
  • Zahradnictví: Rodinný přítel – Martin Finger

NEJLEPŠÍ SCÉNÁŘ

  • Bába z ledu – Bohdan Sláma
  • Křižáček – Jiří Soukup, Vojtěch Mašek, Václav Kadrnka
  • Kvarteto – Miroslav Krobot, Lubomír Smékal
  • Po strništi bos – Jan Svěrák, Zdeněk Svěrák
  • Špína – Barbora Námerová

NEJLEPŠÍ KAMERA

  • Bába z ledu – Diviš Marek
  • Křižáček – Jan Baset Střítežský
  • Milada – Martin Štrba
  • Po strništi bos – Vladimír Smutný
  • Špína – Marek Dvořák

NEJLEPŠÍ STŘIH

  • Bába z ledu – Jan Daňhel
  • Kvarteto – Jan Daňhel
  • Milada – Olina Kaufmanová
  • Po strništi bos – Alois Fišárek
  • Špína – Jiří Brožek, Michal Lánský, Jana Vlčková

NEJLEPŠÍ ZVUK

  • Bába z ledu – Michal Holubec, Marek Poledna
  • Křižáček – Jan Čeněk
  • Kvarteto – Viktor Ekrt
  • Milada – Jiří Klenka
  • Po strništi bos – Jakub Čech, Claus Lynge

NEJLEPŠÍ HUDBA

  • 8 hlav šílenství – Vladivojna La Chia
  • Křižáček – Irena a Vojtěch Havlovi
  • Milada – Aleš Březina, Drew Alan
  • Po strništi bos – Michal Novinski
  • Zahradnictví: Rodinný přítel – Petr Ostrouchov

NEJLEPŠÍ FILMOVÁ SCÉNOGRAFIE

  • Bába z ledu – Jan Vlasák
  • Křižáček – Luca Servino, Daniel Pitín
  • Lajka – Aurel Klimt, Martin Velíšek, František Lipták
  • Milada – Milan Býček
  • Po strništi bos – Jan Vlasák

NEJLEPŠÍ KOSTÝMY

  • Bába z ledu – Zuzana Krejzková
  • Křižáček – Katarína Štrbová Bieliková
  • Milada – Simona Rybáková
  • Po strništi bos – Simona Rybáková
  • Zahradnictví: Rodinný přítel – Katarína Štrbová Bieliková

NEJLEPŠÍ MASKY

  • Bába z ledu – Zdeněk Klika
  • Křižáček – Lukáš Král
  • Milada – Andrea McDonald
  • Po strništi bos – Milan Vlček
  • Zahradnictví: Rodinný přítel – Zdeněk Klika

CENA MAGNESIA ZA NEJLEPŠÍ STUDENTSKÝ FILM – nestatutární cena

  • Atlantida, 2003 – Michal Blaško
  • Bo Hai – Dužan Duong
  • Místo – Tereza Vejvodová
  • Plody mraků – Kateřina Karhánková
  • Přátelské setkání nad sportem – Adam Koloman Rybanský

NEJLEPŠÍ FILMOVÝ PLAKÁT – nestatutární cena

  • Po strništi bos – Jiří Karásek, Lukáš Fišárek – oceněný plakát
  • 8 hlav šílenství – Anna Krtičková
  • Bába z ledu – Aleš Najbrt, Michal Nanoru
  • Červená – Ondrej Karásek, Jan Malíř
  • Křižáček – Franta Petrák

CENA FILMOVÝCH FANOUŠKŮ – nestatutární cena

  • Po strništi bos – Jan Svěrák – oceněný film

PŘEHLED POČTŮ NOMINACÍ

  • Bába z ledu – 15 nominací
  • Po strništi bos – 13 nominací
  • Milada – 10 nominací
  • Křižáček – 9 nominací
  • Kvarteto – 8 nominací
  • Špína – 8 nominací
  • Zahradnictví: Rodinný přítel – 4 nominace
  • 8 hlav šílenství – 1 nominace
  • Červená – 1 nominace
  • Český žurnál ­– Hranice práce – 1 nominace
  • Lajka – 1 nominace
  • Mečiar – 1 nominace
  • Nechte zpívat Mišíka – 1 nominace
  • Svět podle Daliborka – 1 nominace
  • Zahradnictví: Dezertér – 1 nominace
Bába z ledu – trailer

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit