Nemáte rádi samotnou vodu? 5 tipů, jak dodržovat pitný režim s chutí

Lucie Bryndová

Horké letní teploty nás nutí dodržovat pitný režim. Ideální tekutinou, kterou je nutné doplňovat, je voda. Co ale dělat, když nám samotná voda nechutná? Přinášíme vám pět tipů, jak doplňovat tekutiny s chutí.

  1. Odšťavňujte. Kupujete si drahé ovocné šťávy v sámošce? A co takhle zkusit si vyrobit vlastní? Dnes už neplatí, že by vás pořízení kvalitního odšťavňovače stálo celou výplatu. Nakupte si pořádnou zásobu ovoce a zeleniny a pokud si nejste jisti kombinacemi, mrkněte se na různé tipy na internetu. Pozor ale na množství cukru, které se v ovoci i některé zelenině přirozeně vyskytuje. Ideální je ředit čerstvé šťávy vodou.
  2. Udělejte si domácí limonádu. Pokud už vás nebaví pít samotnou vodu a chcete si ji něčím zpestřit, nemusíte sahat po slazených limonádách, které obsahují velké množství cukru, který naopak zvyšuje pocit žízně a dodává vám zbytečně velké množství energie. Stačí vám k tomu čerstvé ovoce nebo zelenina, které smícháte s vodou a zdravá limča je na světě.
  3. Dopřejte si minerálku. Ano, k nejvhodnějším nápojům, které můžeme využívat ke stálé konzumaci, patří voda. Ideálně pramenitá nebo z vodovodu. Doplňovat tekutiny můžete ale také prostřednictvím slabě mineralizovaných přírodních vod. Pozor jen na jejich množství. Za den se jich nedoporučuje vypít více než 500 ml.
  4. Vyrobte si zásobu ledového čaje. Pro doplnění potřebného množství vody mohou posloužit také čaje. V létě se doporučuje je pít ne moc silné a pít ideálně ty zelené. Abyste ale neměli neustále plnou lednici karaf s čajem, můžete si vyrobit čajové ledové kostky. Stačí vychlazeným čajem vylít formičku na led, dát do mrazáku a pak už jen můžete přihodit kostky ledu do skleničky s vodou a lahodný nápoj je tak raz dva hotový.
  5. Nebojte se bylinek. Zpestřit si pitný režim můžete také bylinkami. Ale s nimi pozor. Doporučujeme pít pouze slabé bylinné čaje a střídat druhy bylin. Nebo můžete zvolit různě směsi. Nepijte je ale denně.