Neměli jsme sílu zazpívat nad Jacksonovou rakví, říkají Pokondři

Lubos-Prochazka

Velmi známí moderátoři Miloš Pokorný (45) a Roman Ondráček (43) alias Těžkej Pokondr se vrátili z dlouhé dovolené opět za mikrofon Frekvence 1. Od ledna každé ráno provázejí na této stanici show Den začíná v osm. V rozhovoru pro Kouli.cz prozradili (v žertu), že prý byli během dovolené na pohřbu Michaela Jacksona (+50), že v autě si teď pouštějí jen svoji poslední desku a že letos už nebudou moderovat finále prestižní ankety Český Slavík.

Pánové, měli jste docela dlouhou dovolenou. Kdepak jste ji trávili?
Miloš:
Část dovolené jsme strávili privátně s rodinkami a druhou část jsme nečekaně vyplnili společnou účastí na pohřbu Michaela Jacksona. Nikam se necpeme, ale klan Jacksonových si naši účast vyžádal osobním dopisem. Mimochodem: zvláštním požadavkem Jacksonových bylo, abychom i my zazpívali ve Staples Centre nad zlatou rakví naši verzi Jacksonova hitu Thriller (Dealer). Na to už jsme ale neměli sílu!

Slyším, že jste pořád vtipně naladěni. Po dovolené jste moderovali zahajovací galavečer karlovarského filmového festivalu. Upřímně, zašli jste se ve Varech podívat také na nějaký film?
Roman:
Na to nebyl čas. Celý svůj pobyt jsme strávili v kuloárech debatami na téma Současná úroveň asijského nezávislého filmu. Škoda, že nám Koule.cz nedá víc prostoru, určitě bychom se rozpovídali! (směje se)

Poslechněte si píseň Džíny, kterou v originále zpíval Falco

Český a světový showbyznys v posledních týdnech prožíval dvě velké události: úmrtí Michaela Jacksona a sedmdesáté narozeniny Karla Gotta. Jste více posluchači Jacksona, nebo Gotta? A která z těchto událostí vás více brala?
Miloš:
O Jacksonovi už řeč byla. Co se týká Karla Gotta, osobně jsme mu pogratulovali na Frekvenci 1 přímo v den narozenin v naší show Den začíná v osm. O tom jste si na Kouli určitě četli. Narozeninové párty jsme se ale bohužel zúčastnit nemohli, protože jsme byli plně vytíženi přípravou scénáře a moderací prestižní akce Kominík roku. Karle, ještě jednou promiň, naše VIP lístky dostali spolupracovníci z Frekvence 1 – dopravní expert Ludvík Nachtigal a taxikář Samír!

Na Frekvenci 1 jste od začátku roku do této chvíle přivítali přes stovku hostů. Je někdo, po kom vysloveně toužíte, ale on zatím nejde a nejde?
Roman: Oldřich Kaiser
. Ale už se na něm pracuje ve spolupráci s Jirkou Lábusem, který byl u nás moc spokojený. Z dalších celebrit tvrdě makáme třeba na modelce Hance Mašlíkové (pokud zrovna nebude na plastické operaci) nebo Miloši Zemanovi.

Pojďme k muzice. Kterou desku si teď nejčastěji pouštíte v autě?
Miloš:
Výhradně naše vlastní. Aktuálně Best of 20 největších hitů. Čirá krása!

Poslechněte si píseň Máma má rýmu

http://www.youtube.com/watch?v=bvw1CBapETs&feature=related

Na jakém hudebním koncertu jste byli naposledy?
Miloš a Roman:
Coldplay, AC/DC, Tina Turner, Simply Red, Eva a Vašek pod Řípem. Čirá krása!

A kdy jste naposledy koncertovali vy?
Roman:
Bylo to na mistrovství České republiky mažoretek v Přešticích u Plzně. A k tomu pár tradičních festivalů v Irsku. Pochopitelně vynikající! (směje se)

Blíží se populární anketa Český Slavík. Budete ji letos opět moderovat?
Miloš:
Určitě ne, nedohodli jsme se na výši honoráře! A navíc razíme heslo I dobrého pomálu.

Těžkej Pokondr
Dva diskžokejové a moderátoři Miloš Pokorný a Roman Ondráček  se seznámili v roce 1989. Nejprve prošli pražským rádiem Bonton. V roce 1991 byli spoluzakladateli pražského Rádia City. V roce 1994 začali vysílat úspěšnou ranní show na Evropě 2. Ta je rázem katapultovala mezi celebrity. Paralelně přitom vysílali každou sobotu večer hudební pořad Dance Párty Studio Live na Frekvenci 1.
V roce 1996 jim muzikant Ondřej Hejma napsal první hit Saša jede a vymyslel pro ně název Těžkej Pokondr. Dodnes vydali osm řadových desek (několik jich bylo platinových), na kterých velmi úspěšně parodovali známé české i zahraniční písně od 60. let do současnosti. Texty jim většinou napsal lídr kapely Tři sestry, Lou Fanánek Hagen. Na podzim roku 2008 vyšlo album s největšími hity Těžkého Pokondra Best of 20. V lednu 2009 se pak po cestách českými rádii vrátili po 15 letech na Frekvenci 1, kde vysílají ranní show Den začíná v osm.
Úspěchy slaví Těžkej Pokondr i v televizi. V letech 2006 a 2008 oba moderovali na Nově finále Českého Slavíka. Na Silvestra 2007 uváděli také novácký Mejdan roku z Václaváku.