Nemoc se neptá, co s vámi bude. Ptejte se vy!

Redakce

Každý třetí Čech onemocní rakovinou a každý čtvrtý na ni zemře. Přemýšleli jste už někdy, co to znamená pro vás osobně?

Když je člověk mladý, budoucnost tolik neřeší. Ale ani ve dvaceti není dobré mávnout rukou nad tím, že „já ten třetí nebudu“. S velkou pravděpodobností ve svém okolí znáte někoho, komu rakovina změnila život. Je lepší být připravený na nejhorší variantu, která třeba nenastane, než nechat své blízké na holičkách.

Fénix „proti“ rakovině

Od září nabízí Pojišťovna VZP, a. s. (PVZP) zbrusu nové neživotní pojištění Fénix. Před onemocněním rakovinou vás sice neochrání, ale zajistí vaši rodinu pro těžké okamžiky, když vám lékaři objeví onkologické onemocnění.

V takovém případě ihned po diagnóze pojišťovna vyplatí 40 % pojistné částky. Pojistná smlouva se uzavírá na pět let a není podmíněna vstupní lékařskou prohlídkou ani potvrzením o příjmu.

Pro vás i vaše rodiče

Pětadvacetiletý muž nebo žena zaplatí za pojištění na jeden milion korun jenom 373 Kč, to je ekvivalent necelých pěti krabiček cigaret. Pokud mladý člověk má vztah, na kterém mu záleží, nebo o své budoucnosti aspoň trochu uvažuje, určitě by o téhle možnosti měl přemýšlet. Rakovina se bohužel netýká jenom seniorů.

Nebo aspoň dejte tip svým rodičům. Například sedmačtyřicetiletý muž pojištěný na jeden milion korun zaplatí ročně pojistné 3 292 Kč. I jemu se to vyplatí!

V případě stanovení diagnózy mohou oba klienti počítat se čtyřsettisícovým plněním. Další peníze, maximálně až do výše pojistné částky 1 000 000 Kč, pojišťovna vyplatí tak, jak postupuje léčba.

Je na vašem rozhodnutí, k čemu peníze použijete. Někdo tak splatí úvěr, jiný poplatky za byt. Někdo jiný se rozhodne zpříjemnit si život a splnit si odkládaný sen.

Nové pojištění Fénix pro případ rakoviny si můžete sjednat na kterékoli pobočce PVZP nebo VZP ČR. Více informací a kontakty najdete na www.pojistenifenix.cz.