Nenechte si ujít unikátní výstavu českého fotografa. V galerii najdete jeho skvělé snímky

Redakce

Od 25. února do 3. dubna 2016 proběhne v Nikon Photo Gallery na pražském Újezdě obsáhlá výstava fotografa Vojtěcha Vlka s provokativním názvem TranSpiRituals. Autor na více než 50 snímcích představuje průřez černobílou dokumentární a portrétní tvorbou s duchovní tematikou.

Projekt Vojtěcha Vlka s názvem TranSpiRituals přináší černobílé dokumentární i portrétní fotografie mapující spiritualitu a rituály napříč světovymi náboženstvími. Dokumentům či fotoesejům o lidech a komunitách mimo hlavní proud, kteří hledají duchovno, se autor věnuje již od počátků své tvorby. 

V prvním ročníku studia UMPRUM dokumentoval práci sester boromejek ve svých rodných Moravských Budějovicích, později na stáži v Jeruzalémě vznikl soubor fotografií z Izraele a Palestiny. V Praze pak dokument „Capuccini“ ze života bratří kapucínů na pražské Loretě či kniha fotografií z premonstrátského kláštera v Innsbrucku.

V nedávnych letech podnikl Vojtěch Vlk několik cest za křesťanskymi velikonočními rituály na Filipíny, do Mexika a do španělské Andalusie, z nichž přivezl sérii působivych záběrů. Ty ještě doplňují fotografie ze života a portréty „svatých mužů“ Sádhuú z indického Váránasí.

Zároveň s výstavou vychází stejnojmenná kniha. Úvodního slova se ujal teoretik fotografie Josef Moucha, který autorovu snahu shrnuje takto:

Vojtěch Vlk skládající dohromady pestrou mozaiku religiozity se při svém poutnictví ptá, čím se různé konfese liší. Prostřednictvím volné tvorby pak nehledá nic menšího než podstatu lidství. (…) V zásadě tedy běží o svědectví, kam až je člověk ve snaze o transcendenci připraven zajít.“

Umělkyně fotí tlusté ženy, tohle je výsledek

Režisérka nafotila mystické fotografie, které vám vyrazí dech

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit