Nenechte si ujít: Vypravěče Finka a producenta Ryana Hemswortha

Redakce

Smíchovský klub MeetFactory pokračuje v zajímavě postavené dramaturgii koncertních večerů. Laťku nastavenou podzimními koncerty nepodlézá ani v lednu: koho byste neměli minout příští týden?

17. února se v MeetFactory představí už podruhé během tří let britský písničkář Fin Greenall alias Fink. Třiačtyřicetiletý hudebník (a někdejší DJ a spolupracovník Amy Winehouse) vypráví hlubokým, podmanivým hlasem bez stopy afektu příběhy plné napětí a energie, kterou fanoušci naživo doslova hltají. Místy připomíná melancholický tón skupiny The National, akustická kytara ho ale posouvá více do folkového pole. Na svém kontě má šest desek, do Prahy se vrací s novinkou Hard Believer. Vstupenky stojí v předprodeji přes web MeetFactory 390 Kč, na místě 490 Kč. 

Jen o den později, 18. února, bude stage MeetFactory patřit kanadskému „beatovému dítku“ z Halifaxu, DJ, producentovi a také novináři Ryanu Hemsworthovi. Na podzim 2014 druhou desku Alone for the First Time. Na ní se vzdaluje svému nadšeně přijatému debutu Guilt Trips směrem k R’n’B a hiphopu, zvuk jeho skladeb přesto zůstává jedinečný a dobře rozpoznatelný. Kromě vlastní hudby se Ryan věnuje také remixům a různým kolaboracím, například s aktuální R´n´B hvězdičkou Tinashe nebo Lorde. Po úspěšném americkém turné si na únor nachystal repete, tentokrát v rámci turné Sucker for Punishment vezme útokem starý kontinent. Lístky stojí 350 Kč v předprodeji, na místě 450 kč. (red)