Neobvyklá domácí zvířátka: Liška, mýval i hyena!

David Šohaj

Když se řekne domácí mazlíček, většině z nás se před očima nejspíš vybaví roztomilý pejsek nebo kočička. Doba se ale mění a dnes už nejspíš nikoho nezarazí ani trošku exotičtější chlupatí kamarádi, jako miniprasátko nebo papoušek. Když už by si ale jeden skoro myslel, že už viděl všechno, narazíte na internetu na chovatele úplně jiného kalibru domácích miláčků. Občas to sice může být i trochu nebezpečný koníček, ale nemůžeme se prostě ubránit dojmu, že domestikovat se dnes už dá snad úplně jakákoli čeleď. Tak schválně.

Liška Jupiter

Tenhle miláček je opravdu populární, na jeho vlastním instagramovém účtu mu majitel ke dnešnímu dni nasbíral už přes dva miliony sledujících. Na rozdíl od jiných lišek je Jupiter pěkně domestikovaná. Její majitelé, kteří si ji osvojili ještě jako velmi malé liščí mládě, ale jedním dechem připouštějí, že ji stále velmi baví kousat do všeho možného a vyhrabávat na zahradě jámy. To už je ale holt asi ta liščí přirozenost.

Hyena Jake

Kdo říká, že jsou hyeny zlé a nepřátelské?Když si mladý Bryan Hawn adoptoval malé hyení mládě, nejspíš netušil, jak se s Jakem skamarádí. Žijí spolu v Miami a chvíli dokonce žili i v uzavřeném bytě. Tak to ale dlouho nešlo a dnes už pro ni má konečně otevřený venkovní prostor. Když Jake slavil své čtvrté narozeniny, Bryan publikoval dojemné video, ze kterého vám hned bude jasné, že i hyena sama si ho prostě zamilovala.

Lev

Lev je králem džungle a opravdu majestátním a vznešeným savcem. Vladaři a miliardáři si je občas pořizují takříkajíc „na zahradu“ jako symbol okázalosti a status luxusu. Jedním z nich je i Humaid Albu Qaish, arabský playboy a miliardář žijící ve Spojených arabských emirátech. Tento boháč není jen hrdým vlastníkem lva; na jeho pozemcích najdete třeba také exotické plameňáky nebo gepardy. Zkrátka a dobře celé safari. Mezi boháči v Dubaji a v okolních státech podobné sbírky nejsou ničím výjimečným, magnáti se tady často předhánějí v tom, kdo si co pořídí. A vedle luxusních aut a nemovitostí jsou to tu a tam i zvířátka.

Aligátor

Věřte nebo ne, jedna nejmenovaná žena na americké Floridě si natolik ochočila divokého aligátora, že jej každoročně dokonce obléká na štědrovečerní večeři. Aligátor se jmenuje skutečně tematicky – Rambo. Je dokonce vycvičen a jeho majitelka si je jistá, že by ji nikdy nepokousal ani jinak nenapadnul. Když jsou v jeho společnosti jiní lidé, prý poslušně drží své zuby přitisknuté pevně k sobě. Troufli byste si ale opravdu přiblížit se k takovému divokému kolosu? Rambo je ale prý opravdový miláček, který se velmi rád nechá i pohladit.

Mýval Pumpkin

Mýval s roztomilým jménem Pumpkin (v angličtině Dýně) je neuvěřitelně fotogenickým mazlíčkem. Na Instagramu má svůj profil a sleduje ho už více než milion lidí z celého světa. Jeho domovem je město Nassau na Bahamách a Pumpkina tam adoptovala paní jménem Rosie Kemp krátce poté, co jej opustila jeho vlastní mývalí máma. Na Pumpkinových fotkách jde vidět, že si pořádné rozmazlování doma náležitě užívá, takže můžeme říct, že nakonec všechno dopadlo dobře.