Neradujete se z Vánoc? Těchto 5 pět úvah vám to pomůže změnit

Eva Vogelová

Nemáte na Vánoce náladu? Udělalo by vám radost, kdyby raději vůbec nebyly? V tom případě si přečtěte následující myšlenky, které vám připomenou, že Vánoce stojí za to mít rád.

Nejste sami

Možná se vám tento rok nepovedl tak, jak jste si představovali. Možná jste toho letos ztratili více, než získali. Možná jste se letos dostali do nepříjemných situací, které z hlavy nevyženete ani příští rok, a možná jste něco sami pokazili. Určitě jste na všechno však nebyli sami. Když se dostanete do potíží, většina lidí od vás dá ruce pryč. To je klasické. Díky tomu však zjistíte, komu opravdu věřit. Uvědomte si, jaké štěstí máte, že při vás někdo stál či pořád stojí. Vánoce jsou příležitostí k tomu, abyste za toho dotyčného byli vděční a poděkovali mu. Můžete být zrovna ve svízelné situaci, ale co víc si přát, než mít člověka, který vám pomůže?

Na prostředcích nezáleží

Představovali jste si Vánoce někde v teplých krajinách? Doufali jste, že si pod strom nadělíte spoustu dárků? Nic z toho však nevyšlo? Vánoce přece nejsou jen o tom, kolik věcí dostanete. Záleží jen na tom, jak a s kým je strávíte. Můžete si udělat hezké svátky i bez peněz. Nemusíte mít doma honosný strom s luxusními ozdobami. Stačí dát několik větví do vázy a ozdobit je jednoduchými věcmi, které si můžete ručně vyrobit. Namísto spousty masa a cukroví můžete mít na stole jen ovoce. To bude mimochodem pro vás mnohem zdravější. Lidé si myslí, že ke štěstí potřebují velké množství drahých věcí. Není to pravda. Stačí, když si se svými blízkými vyměníte maličkosti, které můžete opět ručně vyrobit. Zahrajete si spolu nějaké hry, poslechnete si muziku, pustíte si film a společně se obejmete. Není potřeba se o svátcích utápět v konzumu, ale užít si klid a pohodu se svými nejdražšími.

Netrestejte se

Pokud jste během roku něco zkazili, netrestejte se za to. Vánoce jsou dny, kdy byste se měli radovat. Neřešte alespoň těch několik dní, co si o vás ostatní myslí. Možná jste udělali nějakou věc, ze které zrovna nejste nadšení, ale i tak si zasloužíte být o svátcích na sebe hodní. Vyhoďte všechno z hlavy a relaxujte.

Vzpomínejte

Pokud vám není zrovna do smíchu, sedněte si a vzpomínejte na chvíle, ve kterých jste se smáli a byli šťastní. Můžete se myšlenkami vrátit do svého dětství, ve kterém jste ještě věřili na Ježíška a kouzlo Vánoc ve vás stále přetrvávalo. Pokud si nemůžete vybavit hezké vzpomínky z dětských let, určitě si vzpomenete na něco hezkého z dospělosti. Pokud shromáždíte své pozitivní vzpomínky, hned se budete cítit mnohem lépe a možná i trochu vánočně.

Nezapomeňte na naději v lepší zítřky

Možná je to klišé, ale pomáhá. Vánoce a Silvestr jsou také o tom, že nabízí naději pro lepší další rok. Pokud pro vás ten letošní nebyl příznivý, můžete věřit, že ten další bude mnohem lepší. Nepochybně je lepší věřit v něco než v nic. Díky naději je život snesitelnější a k Vánocům to patří.

Témata:, ,