Nerozumíte současnému umění? Zavolejte odborníkům na horkou linku.

Redakce

Máte pocit, že pochopit současné výtvarníky je někdy nad vaše síly, ale bojíte se to říct nahlas? Už nemusíte, obraťte se na helplinku Tranzitdispečink. Na konci čísla 737 520 614 visí od 28. dubna do 3. května tým kurátorů a teoretiků umění, kteří rádi zodpoví vaše dotazy k výstavám současného umění v galeriích po celé republice.

Linka art supportu „Nerozumíš tomu? Zavolej na Tranzitdispečink“ je vítězným projektem studentské souteže, kterou již třetí rok organizuje pražská iniciativa a galerie TranzitdisplayBěhem každodenního dvousměnného provozu se na ní od 10 do 18 hodin vystřídá dvanáct erudovaných znalců současného umění. Mimo jiné Ondřej Horák – výtvarník a koordinátor doprovodného programu Ceny Jindřicha Chalupeckého, umělec a publicista Milan Mikuláštík nebo Meet Factor a DOXem protřelá kurátorka Karina Kottová, která v současnosti řídí Společnost Jindřicha Chalupeckého. V poslední den fungování linky proběhne v prostorách galerie Tranzitdisplay prezentace pro veřejnost.

Také víme, jak zněl první dotaz tápající volající:  Dobrý den, byla jsem na výstavě ve Futuře a nerozumím práci, kterou tvoří nádoba s ústní vodou Listerin. Můžete mi to vysvětlit?

Pro odpověď na tuto nelehkou otázku si ale ne linku musíte zavolat sami. (kar)