Nešeptej. Anna K. nazpívala písničku pro děti, kterým někdo ubližuje

Redakce

Zpěvačka Anna K., skladatel Tomáš Vartecký a textař Ivan Hlas vytvořili společně píseň k projektu, který upozorňuje na děti v krizových situacích. Výsledkem je skladba Nešeptej. Ta má za cíl oslovit nejen děti, které potřebují pomoc, ale i jejich rodiče. Ti totiž často nebezpečí nepoznají nebo jej dokonce podceňují. Za projektem stojí Nadace rozvoje občanské společnosti.

K písni, ve které se k hlasu Anny K. přidávají děti z Kühnova dětského sboru, vznikl zároveň video. Zachycuje situace, s nimiž se děti mohou setkat doma, ve škole nebo na internetu a které je mohou ohrožovat. Hlavní role se ujala herečka Martina Preissová, závěrečnou výzvu namluvil Ivan Trojan.  

„Když mi režisér Tomáš Krejčí zavolal, zda bych do toho šla, neváhala jsem. Přestože nejsem sama rodič, děti miluju a myslím si, že je povinností nás všech dospělých  jim pomáhat ze všech sil,“ říká Anna K., proč na nabídku nazpívat píseň kývla. „Chtěla jsem se maximálně vyhnout přehnanému patosu. Myslím, že jsem dostala skvělý nápad, oslovit svého dlouholetého kamaráda Ivana Hlase. Je to nejen úžasný textař, citlivý kluk, ale i otec pěti dětí. Mám z toho citlivého textu radost,“ dodává. (red)