Neuvěřitelné: V Čechách žije první pes na světě, který mluví!

Pavla Gabrhelíková

Skrývá se za jeho větami tajné poselství? A jak se postavil majitel k žádosti propůjčit psa výzkumu? Máme k tomuto úkazu exkluzivní informace!

Obyvatelé Pičína na Příbramsku jsou svědky neuvěřitelné senzace. Pan Boleslav Opočný tady má psa jménem Joker. Na tom bylo nebylo nic divného. Ale je to první pes na světě, který mluví! „Šla jsem kolem jejich zahrady, když slyším někoho vykřikovat divná slova. Nikde ale ani živáčka! Pak jsem se pozorněji podívala za plot a viděla, že to mluví pes! Nejdřív jsem si myslela, že si ze mě někdo utahuje,“ nechala se slyšet Rebeka Slabá, sousedka pana Opočného.

Pes vykřikuje, nebo spíš vyštěkává, nesouvislé věty jako „salát mává drakům“ nebo „sakra práce, motivace“, i tak je to ale naprosto úžasné. Je to důkazem, že v blízké budoucnosti promluví mazlíčci všech pejskařů.

Podle vědeckých předpokladů měly ze všech savců nejdřív promluvit kočky, které se v minulosti naučily kvůli komunikaci s lidmi mňoukat. Proto je velkým šokem, že nejdřív mluví pes. Opočného už kontaktovala Bostonská univerzita, specializující se na vokální projevy zvířat a hmyzu.

„Nechci, aby mého psa někdo týral nebo na něm prováděl bolestivé pokusy. Proto jsem souhlasil, že do Bostonu pojedu, ale jenom v tom případě, že budu moct být u všeho, co se s Jokerem děje,“ ujistil nás hrdý majitel.

No… Asi je vám jasné, že si z vás trochu utahujeme. Žádný takový pes není, nebo o něm alespoň nevíme. Ale udělali jsme si z vás srandu, protože je APRÍL!