Never Sol uspěla a pojede do Japonska na prestižní workshop

Redakce

Jedna z nejtalentovanějších českých hudebnic Sára Vondrášková alias Never Sol uspěla v konkurzu a pojede na podzim za Českou republiku na prestižní měsíční workshop Red Bull Music Academy. Ten se letos koná v Japonsku. Poslední českou účastnicí byla v roce 2011 Petra Hermannová ze skupiny Fiordmoss.

„Těším se moc na setkání s otatními účastníky, na výměnu zkušeností a na spolupráci v tak kreativním prostředí. Myslím, že to jedna z nejinspirativnějších věcí, která může muzikanta potkat,“ říká Never Sol. V Tokiu se tak zařadí mezi šedesát DJs, producentů, hudebních designerů, zpěváků a zpěvaček z celého světa, kteří se pod dohledem lektorů rozhodli nasbírat nové dovednosti a zkušenosti. Součástí projektu jsou i koncerty v tokijských klubech.

Never Sol: Některé věci umím říct jenom hudbou (videorozhovor)
Poslechněte si Never Sol v Youradiu

První Red Bull Music Academy se uskutečnila v roce 1998 v Berlíně, od té doby putuje po světových městech.  V každém vyrostlo centrum se špičkově zařízenými nahrávacími studii, rozhlasovým studiem, přednáškovým sálem a speciální instalací místních vizuálních umělců.

Never Sol na sebe upozornila před dvěma lety písničkou Lay Down z filmu Ve stínu, loni vydala v produkci Jana P. Muchowa ceněný debut Under Quiet (report ze křtu). (red)