Nevíte, kam jet letos na dovolenou? Inspirujte se našimi tipy

Eva Vogelová

Rádi byste vyrazili na dovolenou, ale nevíte, kam? Vybrali jsme pro vás zajímavá místa na túry i pohodu u moře. Teď už záleží jen na vás, jakou destinaci si vyberete.

Zakynthos

Zakynthos je ostrov v Řecku, který nadchne všechny návštěvníky. Pokud se vám nechce jezdit na dovolenou nikam daleko, ale chcete si užít krásnou přírodu a slunečné počasí, Zakynthos je pro vás ideální volba. Najdete tu krásné pláže, které zdobí skalnaté útesy. Velmi populární tu je pláž Navagio s tyrkysovým mořem. Když budete mít štěstí, můžete ve vodě spatřit i želvy.

Mallorca

Mallorca je jeden ze španělských ostrovů. Pokud chcete odpočinkovou dovolenou, kde budete převážně ležet na pláži, Mallorca je pro vás vhodná destinace. Najdete tam krásné písečné pláže s čistým mořem. Nachází se tam především malé pláže, největší leží v oblasti Can Picafort. Moře není vše, co ostrov svým návštěvníkům nabízí. Můžete navštívit Dračí jeskyni nebo hlavní město ostrova Palma de Mallorca, kde najdete krásnou katedrálu Panny Marie, která byla postavena ve třináctém století.

Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy jsou autonomní společenství Španělska. Je jich celkem sedm. Turisté navštěvují převážně ostrovy Tenerife, Gran Canaria, Fuverteventura a Lanzarote. Kanárské ostrovy jsou hornaté a jejich sopečná krajina vás nadchne. Na Tenerife se nachází sopka Pico de Teide, zároveň jde o nejvyšší horu Španělského království. Najdete tu pláže s tmavým pískem. Na ostrově Gran Canaria můžete navštívit písečné duny. Všechny ostrovy jsou něčím zvláštní, nelze říct, který z nich je nejhezčí, protože každý člověk preferuje něco jiného. Kanárské ostrovy mají ale jednu nevýhodu. Leží v Atlantském oceánu a moře tam není moc teplé.

Slovenský ráj

Pokud chcete strávit dovolenou v přírodě a nechcete za ni zaplatit majlant, vydejte se do národního parku na Slovensko. Nebudete tam sice mít moře, ale zato krásnou přírodu. V Slovenském ráji najdete kaňony, rokliny, skály a vodopády. Budete se tam procházet po žebřících či lávkách. Nedaleko národního parku Slovenský ráj leží Gerlachovský štít, což je nejvyšší hora Slovenska. Rozhodně stojí za to se na ni jet podívat.

Island

Na Islandu se v moři nevykoupete, ale v horkých pramenech ano. Vezměte si s sebou plavky, protože tam najdete spoustu horských pramenů, do kterých můžete hned skočit. Jedno z nejznámějších vřídel se jmenuje Geysir. Kromě gejzírů na ostrově můžete vidět i činné sopky. Hlavní město Islandu je Reykjavík, ve kterém žijí dvě třetiny obyvatel z celého ostrova. Reykjavík je krásné město obklopené horami. Nachází se v něm kostel Hallgrímskirkja, který vypadá jako vesmírná raketa. Když si vyjedete na širé moře, možná se vám podaří zahlédnout velryby, což je skvělý zážitek. V období mezi zářím a dubnem můžete na Islandu taky vidět polární záři.

Bali

Nemusíte cestovat pouze po Evropě. Zajet si můžete i do Asie, musíte však počítat s tím, že vás to bude stát trochu více peněz. Ostrov Bali se nachází v Indonésii. Najdete tu nádherné pláže. Uchvátí vás jistě i sopka Agung, která se před dvěma lety znovu probudila. Můžete navštívit rýžová pole. Stojí tam taky spousta chrámů. Ostrov Bali je ráj na zemi a  každý tam najde něco, co ho uchvátí.