New York City CD


Je zajímavé, jaký jsem při své přirozené nechuti k cestování už procestoval kus světa. Ne snad vyloženě proti své vůli, jen jsem pokaždé potřeboval trochu popostrčit. Nakonec jsem byl samozřejmě vždycky rád, že jsem to viděl.

Při každé cestě nejraději provozuji takzvanou „cédéčkovou turistiku“. O té se možná rozepíšu víc někdy příště. Teď se o ní zmiňuji proto, že se dnes vracím na místo, kde to celé v roce 1990 začalo – do New Yorku. Dostat se tehdy do takových končin, to byl pro mě samozřejmě v mnoha ohledech určující zážitek. A kromě jiného jsem si právě zde koupil své vůbec první cédéčko, Ziggy Stardust od Davida Bowieho. Tehdy poprvé vyšel Bowie na CD.

Poslechněte si Davida Bowieho a Ziggy Stardust

Nepořídil jsem ho ovšem v žádném z těch mega ani mini stórů, ale od nějakého chlapíka na ulici. Vypadal trochu jako homeless, ale já vím houbelec. Možná měl střechu nad hlavou, ale už ne polštář pod hlavou. Kdo ví. Každopádně před sebou tlačil nákupní košík plný cédéček, která, jestli jsem mu dobře rozuměl (byl jsem tenkrát s angličtinou naštíru), prodával „tak, jak je koupil“. Tudíž mě Ziggy vyšel na krásných devět dolarů.Když si na to dneska vzpomenu, uvědomuji si, že okolnosti toho prodeje byly dost podezřelé. Včetně původu celého vozíku. Ale tenkrát jsem se nad tím vůbec nepozastavoval. Byl jsem v New Yorku – a tam je přeci možné všechno! Denně jsem se divil tolika věcem, že chlapík s nákupním vozíkem plným cédéček bylo to poslední.
Jsem zvědav, jak na mě bude působit NY dnes. Mám s sebou samozřejmě seznamy přání. Vím, že CD postupně ustupují, ale pár jich tam snad ještě bude. Na špičce mého seznamu je deska Dear Science od TV On The Radio. Kamarád Matěj mi ji vehementně doporučuje, a já na něj v tomto ohledu docela dávám. Navíc jsou z NY, což je stylové, a ještě ke všemu je sám Bowie označuje za své pokračovatele. Že by se tedy někde v okolí Times Square uzavřel kruh?

Každopádně budu vyhlížet spojku, svého oblíbeného mobilního hudebního dealera.

Poslechněte si TV On The Radio

http://www.youtube.com/watch?v=n7mMoc-x_v0

mardosha@noise.cz