Nezapomeňte na nás, vzkázali finalisté SuperStar na společném koncertě

Stefan-Titka

První Česko Slovenská SuperStar už z televizní obrazovky zmizela, ale z povědomí lidí se jí ještě nechce. I proto se v pražské O2 areně sešla na sobotním „SuperKoncertě“ kompletní dvanáctka finalistů včetně moderátora Leoše Mareše. Mladí zpěváci dostali svých dalších pět minut slávy, mnozí z nich před takovým publikem zpívali poprvé a dost možná i naposledy. Do haly podle pořadatelů dorazilo asi osm a půl tisíce lidí.

Očekávání narvané O2 areny, davové hysterie a pištících fanynek nebylo ale naplněno beze zbytku. Je otázkou, zda to byl pořadatelský záměr, nebo pouhý nezájem ze strany televizních diváků vidět své modly naživo a zblízka, ale zatímco místa k sezení byla kolem dokola slušně zaplněná, v prostoru ke stání zůstala dobrá polovina haly nevyužitá. Tedy pokud nepočítáme malé děti, které se tu během koncertu spokojeně proháněly.
Martin Chodúr hraje na klarinet v PaparazziSuperKoncert byl totiž právě o tom – vyvést rodinku na výlet. Tomu byl ostatně podřízen i start akce v 17:00. V publiku tak byli vidění všichni – maminky, tatínkové, jejich rozzářené ratolesti, babičky, dědečkové a pod pódiem vřeštěly emocemi nabité puberťačky, které se za pár let při pohledu na YouTube video, na kterém budou zachyceny, kterak hází plyšáky, možná výrazně začervenají.  

Nejlepší byl Šmajda a Chodúr
Finalisté na pódium nastupovali jeden po druhém; v pořadí, v jakém ze soutěže vypadli. Zazpívali vždy svou nejlepší píseň. Jistě, nebude příliš jiných variant, jak podobný koncert pojmout, ale tento systém hlavně ze začátku svým strojovým tempem připomínal záležitost, již rostě bylo třeba si odškrtnout. Nepomohlo ani to, že ob dva výstupy se z pódia ozývalo „Ahoj, Praho!“

Samozřejmě, že největší pozornost na sebe strhávala vítězná trojice, potažmo dvojice. Rozhodně nejvděčnější byly výstupy v pořadí druhého Mira ŠmajdySmoke On the Water a Welcome To the Jungle. Šmajda písničky, stejně jako v televizi, podal s přesvědčivým afektem vyžilého rockera a tvořil tak dobrý kontrast ke zbytkem svých kolegů, kteří koncertem proplouvali v klidnějších vodách popmusic. Elegán v obleku Martin Chodúr, vítěz soutěže, odzpíval své dva kusy rovněž s přehledem. V Paparazzi od Lady Gaga (opět lepší než originál!) si znovu střihl i klarinetové sólo.

Poslechněte si rozhovor s Martinem Chodúrem, kterého do haly přepravovala z hotelu na Vyšehradě limuzína. Rozhovor pořídil Luboš Procházka.

Z výstupů, které během večera nezapadly, se sluší zmínit ještě Dominiku Starou (Je suis malade), Leonu Šenkovou (Lásko, voníš deštěm) nebo Markétu Konvičkovou (Umbrella). Nejslabší se zdála tentokrát být Paulina Ištvancová (Black Or White), která svým podáním jacksonovské klasiky příliš nezabodovala.

Zbyl čas i na vtípky. Martin Chodúr a Ben Cristovao si tak mohli střihnout svůj hotelový „El Mariachi“ výstup, Ben ukázat salto, Thomas Puskailer široký úsměv a Denis Lacho zarapoval. Odcházelo se po dvou hodinách koncentrované televizní zábavy v živých barvách za zvuků písně Príbeh nekončí. Leoš Mareš to ostatně na konci vystihl přesně: „Nezapomeňte na nás!“
To je asi to, co by si všichni na pódiu přáli.

Co zpívali:
Thomas Puskailer
: I´m Yours – Jason Mraz, Beggin´ – Madcon, Nikoleta Balogová: Ben – Michael Jackson, Listen – Beyoncé,  Paulina Ištvancová: Black Or White – Michael Jackson, Valerie – Amy Winehouse, Markéta Konvičková: Umbrella – Rihanna, I Bruise Easily – Natasha Bedingfield, Leona Šenková: Lásko, voníš deštěm – Marie Rottrová, Just Like a Pill – Pink, Ben Cristovao: Family Portrait – Pink, American Woman – Lenny Kravitz, Denis Lacho: Myslim že može byť – IMT Smile, You Give Me Something – James Morrison, Monika Bagárová: Spomal´ – Peha, Sweet Dreams – Beyonce, Jan Bendig: Bum Bum Bum (Dám dělovou ránu) – Karel Gott, Don´t Stop Me Now -Queen, Dominika Stará: Je suis malade – Lara Fabian, You Came – Kim Wilde, Miro Šmajda: Smoke On the Water – Deep Purple, Welcome To the Jungle -Guns´n´Roses, Martin Chodúr: Venus – Tom Jones, Paparazzi – Lady Gaga.

 

Témata:,