NiceLand křtil v Olomouci novou desku, pak hledal ztracenou vodku

Jana-Moravcova

NiceLand už dávno není ani sólista, ani Coca-cola Popstar. Se svou kapelou nedávno vydal nové cédéčko God Has Her Ways. Fanoušci si do olomouckého S-klubu, které skupina poctila druhou zastávkou během podzimního turné, ale nepřišli poslechnout jen jeho. Domácí totiž spíš než special guest z Prahy zajímalo, v jaké kondici nastoupí za mikrofony místní borci No Distance Paradise. NiceLand tak bohužel hráli až druhé housle.

Pozici hlavní hvězdy večera si ve čtvrtek v olomouckém esku užívala místní parta No Distance Paradise, která křtila v potu tváře vydřené EP 2010. Role kmotra tří nových songů a zručného rozlévače šampaňského v jednom se s radostí zhostil Michal NiceLand ladíMotyčka, pro většinu lidí známý pod přezdívkou NiceLand. Právě on a jeho nová deska ale měl být tím největším lákadlem večera. Ale…

Mrzí nás to, ale pořád se něco s*re
Když se NiceLand s kapelou (kytarista Tomáš Koula, baskytarista Přemek Černík a bubeník Michal Budinský) konečně dostal jako čtvrtý v pořadí na pódium, kvůli více než hodinovému zpoždění ho vítalo již značně společensky unavené a prořídlé publikum.

Drobný muž v bílé košili a koženém saku se ale role „jen“ speciálního hosta večera zhostil s grácií a mdlé publikum od jedenácté večerní oživoval nejen staršími kousky z debutové desky Little Black Book, ale hlavně novými a ostřejšími skladbami z desky God Has Her Ways. Věrní fanoušci se tak naživo dočkali netrpělivě očekávaného nového singlu I Won‘t Give In (poslechněte si) a na rozdíl od předchozích kapel i mnohem lépe nazvučeného vystoupení.
I přes kvalitnější sound se ale NiceLand nevyhnul drobným technickým komplikacím a ladění za pochodu. Svou známou kytaru zvučil takřka sprintem, ta ale počáteční nápor nevydržela a zpěvák ji hned po prvních tónech úvodní skladby musel nahradit méně výraznou kolegyní. I přes neposlušnou techniku ale muzikanty humor a optimismus neopustil. NiceLand se za patálie omlouval stylově: „Nás to mrzí, ale pořád se nám tu něco sere. Jednou je to kytara, podruhé zvuk.“

Olomouc si svého NiceLanda neváží
Mezi hudebními fandy netrpělivě očekávaná druhá deska God Give Her Ways přístála na pultech obchodů 11. října a Olomouc Křtilo se šampaňskýmsi pánové vybrali jako jedno z mála měst podzimního NiceLand Tour, které bude mít tu čest ji pokřtít. Olomoucké publikum ale bohužel osobnost talentovaného písničkáře a jeho lásku k historickému městu plnému studentů ocenit nedokázalo. NiceLand dokonce museli publikum žádat o intimnější kontakt s pódiem: „Pojďte všichni blíž, teď přijdou Iron Maiden,“ vtipkoval Michal Motyčka a snažil se nalákat lidi k sobě.

Přišlo samosebou něco jiného než avizovaní Iron Maiden, na řadě byl slavnostní křest. A protože má kapela Olomouc opravdu ráda, album se dočkalo poctivého přídělu šampaňského z rukou kolegy Marka Gaury, zpěváka znovuobnovených olomouckých Dorian Gray‘s Prostitutes. Většina sektu ale spíše než v cédéčku skončila v oblečení kapely, zbytek pak v útrobách publika v prvních řadách.

Kapela brala sportovně i fakt, že řada lidí šla po vystoupení místních kapel raději spát, a hláškami typu „nespíme!“ nebo „kdo mi sebral tu vodku?“ povzbuzovala k heroickým výkonům nejen sebe, ale i prořídlé publikum. Dobře totiž věděla, že i bez početného davu pod pódiem přehrávají hity jako Lost in Transcription (Back to You) nebo Leave Me Out i nadupaným materiálem z nové desky ostatní kapely o několik tříd.

Niceland, No Distance Paradise, Dorian Gray‘s Prostitutes
14. října 2010, Olomouc, S-klub

Setlist: Dry Your Eyes, Leave Me Out, Make It Last, All In My Head, Sanity, Waterfall Flow, Sexy, Lost in Encryption (Back to You), Good Enough, Come On, Sleep At Night, I Won‘t Give In, We Know Better. Přídavek: Tightly, Song You Won‘t Forget.

Témata:, , ,