Nightwork končí. Už nemůžeme jít dál, vzkazují

Redakce

Skupina Nightwork se zpěvákem Vojtěchem Dykem dnes pokřtila své třetí album Čauki Mňauki a zároveň oficiálně oznámila, že končí.

Poslechněte si Nightwork v Youradiu

"Ohlašovaný konec skupiny Nightwork znamená, že jsme dospěli do fáze, kdy máme pocit, že už jsme tady dlouho a nikam dál už jít nemůžeme. Nastal moment, kdy cítíme, že je potřeba něco změnit. Nemá smysl hrát každý rok na stejných festivalech a objíždět stejné akce. Raději uděláme něco, co pro nás bude výzvou, a potom si dáme pauzu. Neznamená to konec, že už si nikdy nezahrajeme, ale je to pauza, která může trvat rok nebo tři," řekl kapelník František Soukup.

Album Čauki Mňauki kapela pokřtila netradičním způsobem. Z místa křtu v prodejně Bontonland vyrazila s nahrávkou, lahví šampusu a skleničkami na Václavské náměstí, aby vybrala náhodného kmotra mezi kolemjdoucími. Desku nakonec pokřtila japonská turistka. Později vyšlo najevo, že jde o předem domluvený vtip.

Členové kapely ale ujistili, že mystifikací není fakt, že jako předskokan jejich rozlučkového koncertu v  O2 areně 25. listopadadu se představí Adam Mišík. "Byl jsem na koncertu jeho kapely The Colorblinds a navrhoval jsem, aby hrál před námi už před časem v Incheba aréně," podotkl Dyk. Na koncert se prozatím prodalo asi osm tisíc vstupenek. (sli)

http://www.youtube.com/watch?v=SueKSlCFS4A