Nightwork, Xindl X, Toxique… Kdo letos vyhraje Anděly?

Redakce

Organizátoři 20. ročníku hudebních Cen Anděl oznámili finálové nominace. Ty vzešly z internetového hlasování 112 porotců-akademiků.

O vítězích v jednotlivých kategoriích se rozhodne ve středu 23. února v pražské Incheba Areně. Přímý přenos ceremoniálu, během kterého nominované kapely, zpěváci a zpěvačky živě zahrají, si můžete pustit od 21 hodin na ČT1. Večer budou moderovat lonští vítězové, zpěvák Tomáš Klus a zpěvačka Ewa Farna.

"Jsem na sebe velmi zvědav. Bude to úplně poprvé, co budu něco slovem moderovat. Nemůžu vám říct, že to bude dobré, ale ani špatné. Rád se nechám překvapit," komentovat svou novou roli Klus.

MP3: Poslechněte si, co o moderování Andělů říká Tomáš Klus

Večer v Incheba Areně bude sice pojatý jako živý koncert, do prodeje ale půjde podle Michaely Kocourové z pořádající Lewron Music z kapacitních důvodů jen minimum lístků. Arena tak bude patřit hlavně samotným muzikantům, porotcům, členům fanklubů a hostům pořadatelů.

Nominace – Ceny Anděl 2010

Skupina:

)

Po vyhlášení cen přijde na řadu pořad Ceny Anděl dvacetiletí, věnovaný posledním dvěma dekádám české pop music. V rámci něj se dozvíme jméno nejlepšího interpreta a desky, která vyšla mezi lety 1990 – 2010. I v těchto kategoriích hlasovali akademici.

V České televizi – i když ze záznamu – se bude vysílat i hodinový sestřih z vyhlášení žánrových cen. O nominacích na žánrovou cenu rozhodovali hudební novináři a odborníci, kteří daný žánr dlouhodobě sledují.
MP3: Poslechněte si žánrové nominace

O tom, jak jednotliví porotci hlasovali, se budeme moci dočíst 24. února na webu Cenyandel.cz.