Nikdy se neusazujte s někým, kdo dělá těchto 8 věcí (jinak si zkazíte život)

Eva Vogelová

Do někoho jste se zamilovali a plánujete se s ním vrhnout do vážného vztahu či se s ním rovnou usadit? Rozhodně se do toho nevrhejte, pokud váš protějšek dělá následující věci.

  1. Někdo, kdo nepracuje ani nestuduje. Rozhodně se neusazujte s někým, kdo nic nedělá a nemá ani o nic zájem. Váš protějšek zrovna nemusí být boháč, ale měl by alespoň dokázat uživit sám sebe. Když člověk nemá o nic zájem, celý život vám bude ležet na kanapi a vy všechno, co bude potřeba, odběháte. Raději lenocha pošlete k šípku.
  1. Někdo, kdo vám o sobě dává vědět, jen když se mu zachce. Máte protějšek, který se ozývá jen občas? Něco mu napíšete, ale on vám o sobě dá vědět až za uherský rok? Pokud spolu chodíte už nějakou dobu, pravděpodobně se jeho chování nezmění. Na užívání je to určitě dobrý člověk, ale na usazení rozhodně ne. Vaše nervy by po nějaké době vybuchly.
  1. Někdo, kdo je velmi nerozhodný. Nemá smysl se pouštět do něčeho většího s člověkem, který nemá vlastní názor. Nemoct se rozhodnout v banálních věcech ničemu nevadí, horší je, když nemá jasno v důležitých oblastech života.
  1. Někdo, kdo vás pořád jen kritizuje. Nikdy vás protějšek za nic nepochválí? Neustále mu na vás něco vadí a rozhodně se to nebojí říct nahlas? S takovým člověkem se nepouštějte do žádných větších akcí. Zapomeňte na společné soužití nebo dokonce plánování rodiny. Pravděpodobně vás tolik rád nemá, když na vás nedokáže nic ocenit.
  1. Někdo, kdo nedokáže přijmout zodpovědnost za své činy. Být s někým, kdo svaluje vinu na ostatní a sám si nedokáže připustit tu svoji, není moc dobré. Vztah mezi partnery by měl být rovnocenný. Oba by měli dělat kompromisy a přiznávat své chyby. Za své jednání by měl každý přijmout následky, pokud to váš protějšek neumí, bude se vám s ním hodně těžko žít.
  1. Někdo, kdo je na vás hodný, jen když něco chce. Máte rádi svůj protějšek za každých okolností, ale on vás ne? Chová se k vám mile, jen když po vás něco chce? Ať vás ani nenapadne se s ním usadit, raději se ho zbavte.
  1. Někdo, kdo se vás snaží ovládnout. Někteří lidé potřebují mít nad svými protějšky navrch. Mají tendenci jim říkat, co dělají špatně a jak to mají dělat jinak. Pokud jste submisivní a potřebujete, aby vás někdo vedl, tak budiž, zůstaňte s ním. Horší by bylo, pokud by se vám to nelíbilo a chtěli byste se svobodně o svém životě rozhodovat. V tom případě mu zamávejte na rozloučenou.
  1. Někdo, kdo vás má jen pro potěšení. Občas je fajn mít partnera jen pro zábavu. Tím nemyslíme jen sex, ale třeba i večeře a výlety. Pokud chcete něco víc, ale on to odmítá řešit, vykašlete se na něj. Partnerství není jen o zábavě, ale i o nepříjemných věcech, před kterými se utíkat nesmí.

Témata:, ,