No to je doják: Otec a syn Skywalkerovi poprvé na společné fotce!

Redakce

Tak takovýto obrázek jen tak neuvidíte. Na oslavách 40. narozenin ságy Star Wars se vůbec poprvé spolu sami vyfotili herci Hayden Christensen a Mark Hamill, aka Anakin a Luke Skywalkerovi.

V americkém Orlandu je právě teď hodně velká koncentrace Síly – momentálně tam totiž probíhají oslavy 40. výročí ságy Star Wars. Její v pořadí první film, Epizoda IV – Nová naděje, měl premiéru roku 1977. I když je taková událost pro fanoušky už sama o sobě zážitkem, poštěstilo se jim tam vidět něco, co vlastně ještě nikdy.

Mark Hamill aka Luke Skywalker a Hayden Christensen coby Anakin Skywalker se spolu vyfotili! Pro ty, co nemají přehled; Hamill hrál Luka v původní trilogii, zatímco jeho otce Anakina (později známého jako Darth Vadera) v epizodách I až III ztvárnil právě Christensen. Herci už se párkrát objevili třeba na skupinové fotce spolu s dalšími kolegy z těchto kultovních snímků, takhle sami jako otec a syn se ale ještě nevycvakli.

Tato fotka tedy není jen obyčejným obrázkem, ale symbolizuje propojení dvou SW generací, starých a nových filmů – a vůbec, je zkrátka vlhkým snem všech fandů! Speciální je i proto, že leč Star Wars Christensenovi přinesly slávu, rozhodně ne štěstí. Příznivci ho za jeho výkon drsně kritizovali a on se po čase úplně stáhl z výsluní. Dnes hraje jen menší role a letos je to poprvé za 15 let, co se ukázal na akci spojené se světem Star Wars. Prostě – wow!

Další peckou, která milovníky sci-fi série zasáhla přímo do srdce, bylo uvedení videopocty nedávno zesnulé Carrie Fisher aka princezně Leie. Na video se můžete mrknout níže, ale varujeme vás – bude vám z toho smutno. A aby toho nebylo málo, 14. dubna je celý den oslav věnován Epizodě VIII – The Last Jedi, která půjde do kin letos před Vánoci. Je velmi pravděpodobné, že právě dnes bude zveřejněn dlouho očekávaný trailer.

Před 40 lety, v předaleké galaxii… Hvězdné války slaví výročí! Tady je 25 málo známých fotek z natáčení

Kylo Ren ze Star Wars se převlékl za technika. Co se stalo, zjistíte ve videu