Noc s hvězdami na hradě Houska už 4. srpna 2012!


Loňskou »vánoční Housku« vystřídá v sobotu 4. srpna již 14. ročník v duchu česko-slovenském a opravdu se zde vystřídají jak hvězdy českého, tak slovenského pop-rockového nebe. Českou republiku budou letos zastupovat: Petra Janů, Monika Absolonová, Martin France, David Deyl, Martin Chodúr, Jarek Šimek, Zuzana Nová, Marta Vančová, Thomas Puskailer, Miloš Novotný, Chichi Tornádo a další.

Loňskou »vánoční Housku« vystřídá v sobotu 4. srpna již 14. ročník v duchu česko-slovenském a opravdu se zde vystřídají jak hvězdy českého, tak slovenského pop-rockového nebe. Českou republiku budou letos zastupovat: Petra Janů, Monika Absolonová, Martin France, David Deyl, Martin Chodúr, Jarek Šimek, Zuzana Nová, Marta Vančová, Thomas Puskailer, Miloš Novotný, Chichi Tornádo a další. Ze Slovenské republiky k nám letos přijedou představit své pěvecké umění: Sisa Sklovská, Peter Cmorik, Martin Harich nebo operní pěvecké trio La Gioia. Moderují Slávek Boura a Markéta Mayerová. Koncert kapel bude opět moderovat Vlasta Vébr.

Pro návštěvníky budou i letos připravené překvapení v podobě jednoho z umělců, kterého pořadatelé odtajní až přímo na Housce. „Už se nám osvědčilo pořádat i odpolední minikoncert na 1. nádvoří a letos tomu nebude jinak. Přibližně v 16.30 hodin pro návštěvníky vystoupí cimbálová muzika, která má navodit česko-slovenskou atmosféru jako taková malá ochutnávka před hlavním koncertem.
Diváky budou vítat hostesky v krojích chlebem, solí a slivovicí,“ prozradil producent koncertu Martin France.


Na koncertu kapel od 21 hodin vystoupí Kroky Michala Davida, Elán revival, Angels a The Travelers. „Tímto součtem se od 1. ročníku až k dnešnímu dvanáctému vystřídalo přes 450 účinkujících, kdy všichni účinkující vystupovali bez nároku na honorář, pouze za cestovné a výtěžek byl každý rok poukázán na obnovu a rekonstrukci hradu Houska.

Za celou tuto již letitou tradici si tento benefiční koncert získal jména a tradici nejenom v severočeském kraji, ale jeho jméno Noc s hvězdami na hradě Houska už v podstatě znají po celé republice. Takto se z tohoto projektu stal dle slov novinářů jediný pravidelný letní festival popové muziky. Podmínkou pro účinkování interpretů na této akci je bezpodmínečně zpívání na živo a to buď na halfplayback nebo s muzikanty,“ dodal France.

Letošní 14. benefiční koncert Noc s hvězdami na velmi tajemném hradě Houska se uskuteční v sobotu 4. srpna 2012 a jedním z mediálních partnerů je i server TopVIP.cz.

Témata:,