Noel Gallagher se hlásí s druhou deskou, vyjde v březnu 2015

Redakce

Noel Gallagher během facebookových otázek a odpovědí předevčírem v Londýně oznámil, že se svou kapelou Noel Gallagher & The High Flying Birds chystá novou desku Chasing Yesterday. Vyjde 2. března 2015. V písničce Ballad Of the Mighty I hostuje kytarista Johnny Marr. Skladba se stane druhým singlem po In The Heat Of The Moment.

Poslechněte si Noela Gallaghera a The Hight Flying Birds v Youradiu

„Je vážně skvělý kytarista a umí věci, které jiní nedají,“ nechal se slyšet Gallagher. V podobném duchu o Marrovi ostatně mluvil i Morrissey, s nímž Marr hrával v The Smiths. Album si Gallagher produkoval sám, neboť jeho spolupracovník Dave Sardy neměl čas. „Užíval jsem si svobodu, nikoliv zodpovědnost,“ dodal.

Gallagher se svou skupinou má už na kontě jedno eponymní album z roku 2011. Bylo výborné, jak říká naše recenze. Na sólovou dráhu odešel poté, co se rozpadli Oasis. (red)

Chasing Yesterday – seznam skladeb
Riverman, In The Heat Of The Moment, The Girl With X-Ray Eyes, Lock All The Doors, The Dying Of The Light, The Right Stuff, While The Song Remains The Same, The Mexican, You Know We Can’t Go Back, Ballad Of the Mighty I