Nominace na ceny Apollo 2013 ovládli manželé Ille a Kittchen

Redakce

Třetí ročník cen hudební kritiky Apollo o nejlepší desku roku má své finalisty. Z hlasování osmi desítek hudebních novinářů a promotérů se na shortlist dostala alba těchto muzikantů a kapel:

Dan Bárta & Ilustratosphere: Maratonika (report ze křtu)
Bratři Orffové: Šero (recenze) + velký rozhovor
Houpací koně
: Everest (recenze)
Ille: Ve tvý skříni (videorozhovor)
Kittchen: Radio (recenze)
Never Sol: Under Quiet (videorozhovor)
Prago Union: Vážná hudba (zpráva)

Poslechněte si nominované ve speciálním streamu na Youradiu

Nejvíc "nominací" tak získal apokalyptický písničkář s maskou Kittchen, vlastním jménem Jakub König, který je autorem singlu Holka ve tvý skříni jeho manželky Olgy Königové alias Ille a jenž také přispěl na Šero Bratrů Orffových.

O vítězi rozhodne desetičlennná porota 5. února 2014 v klubu La Loca v Praze. Vítěz dostane 60 tisíc korun od Orchanného svazu autorského a také sošku z dílny Maxima Velčovského, navíc se bude moci zúčastnit čtyřdenního workshopu s francouzským producentem Jeanem Pierrem Matieu.

Na večeru v klubu La Loca zahrají nominovaní naživo, role moderátora se zhostí písničkář Jan Burian. O akci bude natáčet dokument Česká televize, přenos akce, která je letos neveřejná, si vzala na starost na svém webu ČT24. Dívejte se od osmi večer.

Porota Apollo 2013

Jan Balušek (Musicserver.cz), Blanka Huňátová (Óčko), Jana Grygarová (Full Moon), Jarda Konáš (Hudební masakry), Petr Meškán (Česká televize), Michal Novák (Bandzone.cz), Jan Průša (Musicserver.cz), Hana Slívová (Koule.cz), Jaroslav Špulák (Právo), Petr Urban (Radio 1)

Historicky první cenu Apollo dostal před dvěma lety písničkář Bonus za desku Náměstí míru, loni uspěl zpěvák a producent Boris Carloff s albem The Escapist. (sli)

Na nominace se podívejte ještě tady