Nominace na Grammy byly zveřejněny. Kdo má největší šanci vyhrát?

Redakce

12. února příštího roku se dozvíme to, kdo získá nejprestižnější hudební ceny světa. Porota, která zlaté gramofonky uděluje, je ale rok od roku konzervativnější a tak se držitelé cen zase tolik nemění. Zpravidla si sošky odnášejí všeobecně známí a oblíbení intepreti. V našem článku se podíváme na hlavní kategorie a pokusíme se odhadnout, na koho by se mohlo štěstí usmát nejvíce.

Nahrávka roku (udělováno celému produkčnímu týmu)

Adele – Hello

Beyoncé – Formation

Lukas Graham – 7 Years

Rihanna feat. Drake – Work

Twenty One Pilots – Stressed Out

Kdo nejspíš vyhraje: Vzhledem k tomu, že porota Grammy nemá v těchto hlavních nominacích nováčky zvlášť v oblibě (asi zastávají názor, že mladým intepretům a kapelám stačí pro zviditelnění aspoň ta nominace) a vzhledem k tomu, že milují, když má píseň v této kategorii v seznamu milion producentů, je vysoce pravděpodobné, že si sošku odnese Beyoncé. A je celkem jedno, že Formation se v rádiích zase tak moc nechytla.

Píseň roku (udělováno skladateli)

Beyoncé – Formation

Adele – Hello

Mike Posner – I Took A Pill In Ibiza

Justin Bieber – Love Yourself

Lukas Graham – 7 Years

Kdo nejspíš vyhraje: Zde platí i to, co v předchozím odstavci: nováčky nemá porota ráda. A aby se předešlo nespokojeným výkřikům fanoušků Adele, kteří nesnesou, že nahrávku roku jejich modla nejspíš nevyhraje – a ono se vůbec tak nějak nesluší nedát Adele všechno, co dát lze – dostane gramofonek nejspíše právě interpretka globálního hitu Hello.

Album roku

Adele – 25

Beyoncé – Lemonade

Justin Bieber – Purpose

Drake – Views

Sturgill Simpson – A Sailor’s Guide To Earth

Kdo nejspíš vyhraje: Ačkoli deska 25 nevyvolala takový rozruch jako 21, ocitla se v kategorii, která toho zase tolik moc neskýtá, co se konkurence týče. Justin Bieber se tam možná vůbec dostal omylem. Country zpěvák Sturgill Simpson ovšem překvapit může, tak jak se to stalo v roce 2011 Lady Antebellum, ale to by nesměl být v nominaci s Drakem, jehož deska je skutečně pozoruhodná. Ale není v ní tolik citů, jako v Lemonade. Jenže je tu Adele. A Adele je prostě Adele, a ta smete všechny Grammy, které se jí nabízí.

Nejlepší popové album

Adele – 25

Justin Bieber – Purpose

Ariana Grande – Dangerous Woman

Demi Lovato – Confident

Sia – This Is Acting

Kdo nejspíš vyhraje: Naopak toto je vynikající kategorie pro všechny zpěváky, kteří mají slabší album, ale jejich singly znějí éterem od rána do večera. A tady by tedy mohla mít šanci Sia, která by mohla už konečně dostat sošku aspoň ze slušnosti, protože ji velice nespravedlivě nezískala za Chandelier ani jiný svůj skvělý hit.

Nejlepší rocková píseň

David Bowie – Blackstar

Radiohead – Burn The Witch

Metallica – Hardwired

Twenty One Pilots – Heathens

High Suspect – My Name Is Human

Kdo nejspíš vyhraje: David Bowie. Protože je to pořád král.

Nejlepší rockové album

Blink-182 – California

Cage The Elephant – Tell Me I’m Pretty

Gojira – Magma

Panic! At The Disco – Death Of A Bachelor

Weezer – Weezer

Kdo nejspíš vyhraje: Vzhledem k tomu, jak zajímavě se vyvinuli Panic! At The Disco (kterým navíc reálně hrozil nepěkný rozpad), bylo by pro ně výhra určitě velice hezké potvrzení toho, že jsou jako hudebníci na správně cestě. Nejblíže mají k ceně ale Weezer, jejichž album je skutečně produkčně vypiplané, a to se porotě líbí.

Sabina Křováková v plavkách, to musíte vidět!

5 výborných remixů osmdesátkových songů

Témata: