Norah Jones a Billie Joe Armstrong představují svoje country

Redakce

Billie Joe ArmstrongGreen Day a zpěvačka Norah Jones společně natočili desku Foreverly. Album je poctou skupině The Everly Brothers, jak se s tím dvojice popasovala, můžete posoudit v první videu pod zprávou. Muzikanti v cowboyském klipu zpívají písničku Silver Haired Daddy Of Mine.

Sourozenecké countryfolkové duo The Everly Brothers se proslavilo na přelomu padesátých a šedesátých let, typické pro něj byly vícehlasé vokály a souznění akustických kytar. Stalo se vzorem mnoha muzikantů, ctili je například The Beatles či Simon a Garfunkel, k jejich odkazu se hlásí i Rolling Stones, Red Hot Chili Peppers nebo Jack WhiteWhite Stripes.

V roce 1958 vydali The Everly Brothers desku Songs Our Daddy Taught Us poskládanou z tradičních amerických písní. Deska se nyní stala inspirací pro vznik projektu Foreverly. S nápadem předělat skladby z alba přišel Billie Joe Armstrong, s myšlenkou oslovil zpěvačku Norah Jones. „Ona dokáže zazpívat snad cokoli od rocku k jazzu a blues, má úžasný cit pro melodii,“ říká o ní Armstrong. Deska vychází 25. listopadu 2013. (sli)