Norah Jones a Billy Joe Armstrong nahráli společnou desku. Vyjde v listopadu

Redakce

Norah Jones a Billy Joe ArmstrongGreen Day nahráli kolekci dvanácti skladeb, které vyjdou na desce Foreverly 25. listopadu. Nechali se přitom inspirovat dávnou deskou Songs Our Daddy Taught Us souboru The Everly Brothers. Jde o reinterpretace tradičních amerických písní, které The Everly Brothers natočili v roce 1958.

Poslechněte si Norah Jones v Youradiu

„Vždycky jsem byl velkým příznivcem The Everly Brothers,“ tvrdí frontman punk-rockových Green Day, který s nápadem předělat jejich desku přišel. „Před několika lety jsem objevil jejich album Songs Our Daddy Taught Us a zamiloval jsem se do něj.“ Billy přiznává, že si nahrávku pouštěl pořád dokola a přemýšlel o možnosti natočit ji znovu s ženskou vokalistkou. Oslovil proto Norah Jones. „Dokáže zazpívat všechno od rocku k jazzu a blues, má úžasný cit pro melodii,“ zdůvodňuje výběr Armstrong. „S ní mají písně úplně jiné vyznění.“

Deska Foreverly byla natočena za pouhých devět dní. Kromě ústřední dvojice se na ní podíleli baskytarista Tim Luntzel, bubeník Dan Rieser, na housle hrál Charlie Burnham a na steel kytaru Johnny Lam. „Byla to úžasná zábava,“ hodnotí spolupráci Norah Jones. (kač)