Nová bondovka se bude jmenovat Přízrak. Mihne se v ní Rihanna

Redakce

Nový film o britském agentu Jamesi Bondovi se bude jmenovat SPECTRE (Přízrak) podle fiktivní teroristické organizace, proti níž Bond bojoval v některých dřívějších snímcích. Organizaci Special Executive for Counter-intelligence, Terrorism, Revenge and Extortion (SPECTRE) vytvořil britský spisovatel Ian Fleming, tvůrce Jamese Bonda a Bond proti ní bojoval už ve filmovém příběhu Dr. No z roku 1962 a některých dalších starších snímcích. Kulisami natáčení, které začne v pondělí a má trvat sedm měsíců, bude například Řím, Mexiko, rakouské Alpy či Maroko. Premiéra je v plánu v Anglii na 25. října 2015. Oznámil to režisér 24. bondovky Sam Mendes.

7 písní, které otřásly Jamesem Bondem

Po boku Daniela Craiga, který v posledních letech ztvárňuje hlavního hrdinu, diváci uvidí v dalších mužských rolích například Němce Christopha Waltze a Ira Andrewa Scotta. Ten na sebe naposledy upozornil v úloze padoucha Moriartyho v britském televizním seriálu Sherlock. Agentu 007 dá zabrat rovněž americký zápasník Dave Bautista.

Novými „bondgirls“ jsou Francouzka Lea Seydoux, známá například z francouzského filmu Život Adele, oceněného v Cannes, a Italka Monica Bellucci. Malou roli získala i barbadoská zpěvačka Rihanna. Režisér ve filmovém studiu Pinewood u Londýna také uvedl, že další hvězdou filmu bude nový typ auta Aston Marton DN10. Vůz typu DB5 této agentovy oblíbené britské značky byl v předchozí bondovce zcela zničen.

A jaký film bude? „Ani moc nevím, četl jsem scénář až dnes ráno. A v každém případě vám nic neřeknu, budete si muset počkat,“ řekl Craig. Prozatím poslední bondovkou byl film Skyfall (recenze). Vynikající song k němu natočila zpěvačka Adele. (red)