Nová náplavka: Kultovní pražské místo se dočká rekonstrukce, jak bude vypadat?

Redakce

Pražák, co tam v létě nechodí, jako by nebyl. Kam? No přece na náplavku Rašínova nábřeží. Ta už brzy projde rozsáhlou rekonstrukcí, ale nemusíte se bát. Její účelem je zajistit více vyžití a především to, co tam chybí nejvíc - dostatek pořádných WC.

Už pár let je pražská náplavka místem, kde je narváno hned, jak se udělá jen trochu hezky. Jako prostor má ale konkrétně ta u Rašínova nábřeží hodně nedostatků, a tak není divu, že přišel čas na rekonstrukci. 

Zhostí se jí skupina architektů Brainwork. Nejprve budou na náplavku umístěny chytré odpadkové koše, více laviček a nové lampy. Hlavním bodem je však přestavba kulatých kobek, které nyní znáte jako zamčené okrouhlé prostory. Většina z nich slouží jako zázemí pro místním bary, po rekonstrukci z nich ale budou kavárny a galerie. 

A to snad vůbec nejdůležitější na konec: rekonstrukce zavede na náplavku i mnohem větší počet kamenných WC. To je asi největší nedostatek tohoto místa, což potvrdí každý, kdo tam někdy vyrazil popít.

Celý projekt bude stát 13,5 milionu korun. Letos si náplavku ještě užijete v původní podobě, na podzim pak začne výstavba a léto 2018 už bude v novém kabátu. Na návrhy toho, jak to bude vypadat, se mrkněte do galerie.

Pražský Smíchov má novou aktrakci. Výletní kino s přívozem

10 nejoblíbenějších destinací světa: Je tam i Praha!

 

Témata: