Nová Toni Braxton nevrtí zadkem a není patetická. Je zkrátka dobrá

Jana-Moravcova

Je to už řada let, co jsme naposledy slyšeli o americké soulové zpěvačce Toni Braxton. Toni prodělala nemoc, která ji ale naštěstí o hlas nepřipravila, takže po pěti letech může vyhlásit velkolepý comeback s novinkou Pulse. Hvězda hitu Un-Break My Heart je tu v plné síle a nabízí romantikou nabitou jedenáctku nových skladeb.

V pořadí šesté album Pulse mohlo vyjít mnohem dříve než letos v květnu. Osud ale házel Toni Braxton klacky pod nohy i po rekonvalescenci. Během natáčení totiž utekla dobrá polovina skladeb na internet předčasně, proto se vydání desky o pár měsíců protáhlo. Tým se totiž rozhodl, že natočí několik nových skladeb, a na konečný materiál si producenti podruhé dali velký pozor. K vydavateli neputovala masterovaná verze elektronicky jako ta předchozí, ale pro jistotu přes Federal Expres.

Žádná snaha o cool a sexy styl
Toni Braxton nezapře čtyři křížky na krku, takže se předem rozlučte s nadupaným R‘n‘B soulem v současném moderním stylu. Zpěvačka se tak ale zároveň chytře vyhnula boji o mladší publikum a nesnaží se ve svém věku působit rádoby cool a sexy. Album Pulse je tedy určeno především milovníkům pohodové a klidné hudby.
Důraz deska klade na Toninu nejsilnějí stránku, tedy silné balady ve stylu Un-Break My Heart, sofistikovaně vystavěné do gradujícího finále (If I Have to Wait, Pulse, coververze skladby Woman od Delty Goodrem). Dominuje jim především zpěvaččin sametový a silný vokál. Album proto nemůže začít jinak než klavírní pop-soulovou baladou Yesterday, které  byla svěřena i úloha pilotního singlu.

Poslechněte si Yesterday

Kromě pomalého tempa nedá Toni ani ránu bez klavíru. Trošku tím připomíná Aliciu Keys, se kterou dokonce chtěla na novince spolupracovat, což ale nakonec neklaplo. Braxton si ale vystačila s jinými známými jmény současného showbyznysu; nenabídne nám je ale na standardní albové verzi. Abyste si mohli poslechnout třeba Seana Paula (v remixu Lookin‘At Me) musíte sáhnout po bonusové edici.
Obyčejné cédéčko ale jako revanš nabízí řadu slavných producentů. Skladby Yeasterday se ujal DJ Frank E (spolupracoval s Madonnou či Justinem Bieberem), Harvey Mason Jr. (Elton John, Britney Spears) dostal do péče balady Hero a Why Won‘t Yout Love Me.
Toni ale umí i rozproudit krev v žilách. Hned druhá skladba Make My Heart by se za sebe nemusela stydět na žádné stylovější párty stejně jako R´n‘B vypalovačka Lookin‘At Me.

Poslechněte si Make My Heart

http://www.youtube.com/watch?v=C0yo9XHAsZw

Toni Braxton si natáčení po pěti letech evidentně užila. Od klavíru skoro neodsedla a na standardní verzi nedala šanci předvést se hlasově žádnému ze svých hostů. Navíc se na Pulse částečně podílela i autorsky. Podařilo se jí tak vytvořit kompaktní baladickou desku, což ovšem neznamená, že je uspávací. Toni na ní doopravdy pulsuje – a fanoušky určitě potěší.  

Toni Braxton – Pulse
Vydavatelství: Warner Music
Celkový čas: 42:18
Seznam skladeb: Yesterday, Make My Heart, Hand Tied,Woman, If I Have To Wait, Lookin‘ At Me, Wardrobe, Hero, No Way, Pulse, Why Won’t You Love Me

Témata:, ,