Nováčci American Authors se inspirovali irskou hudbou a znějí výborně

martin-wipplinger

Brooklynská kapela American Authors vydala v březnu po sedmi letech fungování debutové album Oh, What a Life. Kombinuje na něm folk Mumford And Sons s rokenrolem nových Green Day a vůbec nezní špatně.

American Authors měli před vydáním desky Oh, What a Life zajištěné docela slušné promo. Singl Best Day Of My Life hrál z televizních reklam všude po světě – na Novém Zélandě, v Británii či Francii, kde si ho pro svůj spot vypůjčila automobilka Hyundai. Zazněl dokonce i během Superbowlu, každoročně nejsledovanější sportovní události ve Spojených státech.

Poslechněte si American Authors v Youradiu

American Authors ale nejsou jen kluci se songem z reklamy, podobně hitových písní je na debutovém albu víc. Kapela umí skládat živelný a melodický indie rock, k tomu přihazuje folkovou nadstavbu, která se opírá o zvuk banja a dává v některých momentech vzpomenout na slavnější žánrové zástupce Mumford And Sons.

Kapela pochází z Bostonu, dnes už ale sídlí v Brooklynu. A na rozdíl od mnoha jiných rockových skupin má tu výhodu, že zcela proti současnému trendu se na psaní skladeb podílí všichni její členové. Písničky na Oh, What a Life tak odráží různé životní zkušenosti, o nichž muzikanti otevřeně vypráví.

Kromě zmíněné Best Day Of My Life vydalo Oh, What a Life ještě další tři singly. Úvodní Believer, výrazně country/folkovou píseň Trouble a omluvnou Luck, asi nejsilnější skladbu celé nahrávky. A je příjemné říct, že vybrat další nebude snadné – může jím být Hit It, který jako by vypadl z poslední rokenrolové trilogie Green Day, nebo popovější Think About It s návykovým refrénem.

vAmerican Authors se na silném prvním albu začínají profilovat v kytarovou kapelu, která se vzhlédla v irské tradici a dokáže ji p(r)odat v moderním kabátě. Pokud následující albový cyklus nebude trvat dalších sedm let, může být z American Authors zanedlouho velký žánrový hráč.

American Authors – Oh, What a Life
Vydavatelství: Universal
Celkový čas: 37:03
Seznam skladeb: Believer, Think About It, Best Day Of My Life, Luck, Trouble, Hit It, Home, Love, Heart Of Stone, Ghost, Oh, What a Life
  

Témata:,