Nové desky hlásí i Shakira, Florence & The Machine a Black Eyed Peas

Redakce

S novým rokem přibývá umělců, kteří ohlašují, že letos dokončí nové album. Měla by mezi nimi být i trojice Shakira, Black Eyes Peas a Florence & Tha Machine.

Výhledy 2015: 18 zahraničních desek, na které se těšíme

Sama Florence Welch na svém Facebooku sice spíš mlčí, aktivní jsou ovšem její fanoušci, kteří zveřejnili fotku ze studia, kde se album mixuje. Fotku s rozostřeným názvem desky pak ale z webu stáhli. Sama zpěvačka nicméně loni potvrdila, že na následovníkovi Ceremonials z roku 2011 dělá.

Poslechněte si Shakiru, Black Eyed Peas či Florence v Youradiu

S novými tracky se letos chce vrátit i skupina Black Eyed Peas, která se v Praze představila v roce 2010 (recenze) a od té doby jedou její členové po vlastní ose. Frontman will.i.am v rozhovoru pro britské Capital FM radio řekl, že skupina chce letos rozhodně vydat novou hudbu, jíž oslaví dvacet let existence. „Nemůžu vám k tomu prozradit moc detailů. Nová hudba bude, ale deska bych tomu neříkal.“ Další členka kapely Fergie se kromě příprav comebacku věnuje natáčení vlastní desky, který by měla taktéž vyjít letos.

A nakonec Shakira. O chystané jedenácté nahrávce informoval španělský list El Mundo. Dodal, že na albu by se měl objevit i hlas rapperky Iggy Azalea. Jestli je to pravda, půjde už o druhou zvláštní spolupráci – spekulovalo se i o její kooperaci s Britney Spears. (red)