Novinka na trhu: Vytvořte si hologram, který si vaši blízcí můžou pustit po vaší smrti

Petra Vorelová

Jestli je něco děsivého, pak je to to, že se budete po smrti zjevovat svým příbuzným. Pokud vás to ale láká, můžete si to zařídit.

Firma Afterlife nabízí vskutku netradiční služby. Vyrobí vám hologram, který si po vaší smrti můžou pustit vaši příbuzní. Tříhodinový sken stojí 29 tisíc korun. Na jejich stránkách se mimo jiné píše:

„Kdo by si nechtěl vyřešit své resty a vyřídit povinnosti, rozloučit se se svými blízkými a případně jim odpustit, omluvit se, nebo se jen nahlas zamyslet nad svým konáním, a to s jistotou, že osoby, pro které je tento odkaz určen, jej také shlédnou? Snad každého z nás se větší či menší mírou dotýkají tyto myšlenky. A každý z nás alespoň jednou uvažoval nad tím, jaké by to bylo, kdyby nečekaně odešel a nic tu po něm nezbylo. Pouze smutní pozůstalí a nedořešené záležitosti.“

„Existuje něco, co byste chtěli sdělit svým nejbližším, ale ještě na to nebyla příležitost? Nebyl na to čas, nebo se vám spíše nechtělo? Existuje něco, co vás pálí a tíží vám svědomí? A co vaši blízcí? Vědí opravdu všichni, kteří by měli, že je milujete a záleží vám na nich? Málokdy je totiž čas jim tohle všechno na poslední chvíli sdělit. Možná patříte k těm lidem, kteří mají svou závěť. Ale co vaše city, životní příběhy, tajemství? Je zde možnost si zajistit to, aby se vaše poselství dostalo k těm, ke kterým má. Přinášíme možnost, jak včas urovnat a vyřešit všechny tyto záležitosti. Pro Vás a pro Vaše nejbližší. Vytváříme replikativní sken osob, uchováváme tím jejich podobu, vzpomínky, životní příběhy a vzkazy,“ píše se na jejich webu. Děsivé, co?