Novou hymnu USA by měl napsat Bruce Springsteen

Redakce

Pokud by měly mít Spojené státy novou hymnu, nejvíc Američanů by chtělo, aby ji složil rocker Bruce Springsteen. Vyplývá to ze společného průzkumu pořadu televize CBS 60 Minutes a magazínu Vanity Fair zveřejněného v pondělí.

Springsteena by si vybralo 22 % Američanů, 19 % by chtělo hymnu od country zpěvačky Dolly Parton a 18 % od procent od soulového zpěváka a pianisty Stevieho Wondera.

S odstupem zůstal Bob Dylan, jehož hymnu by chtělo 11 % respondentů on-line průzkumu. Na pátém místě se s 10 % procenty umístil skladatel filmové hudby John Williams. 8 % dostal rapper Jay-Z a 5 % Madonna.

Americkou hymnou je od roku 1931 píseň The Star-Spangled Banner (Hvězdnatý prapor) anglického skladatele Johna Stafforda Smithe se slovy básně Francise Scotta Keye. Ta vznikla v roce 1814 během války s Británií. (sli)

Kdo by měl napsat americkou hymnu?

Bruce Springsteen (22 %), Dolly Parton (19 %), Stevie Wonder (18 %), Bob Dylan (11 %), John Williams (10 %), Jay-Z (8 %), Madonna (5 %). Průzkum provedla televize CBS a magazín Vanity Fair .