Nový český film Nikdy nejsme sami slaví úspěch na Berlinale!

Redakce

Nový film režiséra Petra Václava Nikdy nejsme sami má za sebou úspěšnou premiéru na Berlinale. Nejprestižnější filmový magazín The Hollywood Reporter zveřejnil velmi pozitivní recenzi, v níž film chválí za jistou rukou vedený soubor herců a ostrý zrak, který sleduje neduhy společnosti s ironickým humorem a smyslem pro absurditu.

Recenze dále vyzdvihuje mnohovrstevnaté výkony herců: Karla Rodena jako „vždy spolehlivého“ a objev Zdeňka Godlu, „který z určitých úhlů připomíná (hollywoodského herce) Erica Banu a exceluje medvědí drsností, jehož agresivní chování dobře skrývá vnitřní citlivost.“  Populární americký web Indiewire film přirovnává ke slavnému filmu „Babel“ režiséra Alejandra Iñárritu.

Obě dosavadní projekce byly beznadějně vyprodány. „Salvy smíchu i napjaté soustředění publika potvrdily, že rozumí humoru, ironii i citově vypjatým okamžikům, které jsem se snažil vyjádřit,“ říká autor filmu.

Film na současně probíhajícím filmové trhu zastupuje francouzská společnost Wide. „Už před festivalem jsme se s naším sales agentem shodli na tom, že úspěch filmu bude záviset na hodnocení novinářů. Jejich pozitivní ohlasy pro film znamenají zásadní argument při jeho výběru na další festivaly a do filmové distribuce,“ říká producent filmu Jan Macola ze společnosti Mimesis Film.

Václavův film je dramatem o současné době a lidech, kteří jsou obětmi i strůjci jejích běsů. V hlavních rolích se představí Karel Roden, Lenka Vlasáková a Miroslav Hanuš, se kterými režisér pracoval již při natáčení Paralelních světů, a dále Zdeněk Godla a Klaudia Dudová, držitelka Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve filmu Cesta ven.

Právě tímto filmem upoutal Petr Václav v loňském roce pozornost odborné veřejnosti a byl oceněn sedmi Českými lvy, včetně kategorií nejlepší film, scénář a režie. Film vstoupí do českých kin 7.dubna.

Britské filmové ceny BAFTA ovládlo Zmrtvýchvstání s DiCapriem. Kdo dál vyhrál?

Jaké filmy právě natáčejí nejlepší herci Hollywoodu?

Témata:, ,