Nudíte se ve vztahu? Rozhodněte se, zda v něm zůstanete, či nikoliv

Eva Vogelová

Trápí vás ve vztahu nuda? Připadá vám, že se se svým partnerem navzájem vzdalujete a nemáte si už téměř o čem povídat? Zjistěte, čím vaše krize mohla vzniknout a zda má ještě vůbec smysl vztah zachraňovat.

  1. Přemýšlejte nad tím, proč se s partnerem nudíte

Předtím, než uděláte něco, čeho byste mohli v budoucnu litovat, zamyslete se. Uvažujte nad tím, co způsobuje, že se se svým partnerem nudíte. Možná jste si přestali rozumět, neshodujete se v názorech a životních prioritách a z vašeho vztahu se vytratila vášeň. Možná si nejste souzeni.

  1. Možná vás nudí celý váš život

Přemýšleli jste někdy nad tím, že nuda ve vztahu nemusí znamenat jen to, že máte s partnerem nějaký problém? Pokud nerozumíte tomu, co je mezi vámi dvěma špatně, zkuste hledat problém v sobě. Možná pociťujete nudu ve všem, co děláte. Pokud nejste spokojení sami se sebou, sotva můžete mít hezký vztah. V tomhle případě rozchod s partnerem není na místě. Snažte se v sobě najít pravou podstatu problému, promluvte si o tom i se svým protějškem, možná vám s tím pomůže.

  1. Máte problémy v práci

Možná se vám nedaří v práci. Nejste spokojeni s kolektivem, je na vás vyvíjený velký tlak nebo vás ta činnost absolutně nebaví. Pracovní potíže si nosíte domů a jste jimi tak pohlceni, že o nich neustále mluvíte. To se však může odrazit na vztahu. Partnera vaše věčné stěžování už nemusí bavit. Možná to dostatečně nevidíte, ale kvůli tomu se můžete vzájemně pomalu začít vzdalovat. Ztrácíte společnou řeč, nesmějete se a nebaví vás společně trávit čas. Možná je to kvůli tomu, že jste v poslední době řešili jen problémy a nedokázali jste si užít jeden druhého. Pokud si myslíte, že váš problém skutečně tkví v práci, najděte si novou. Vztah se uprostřed krize těžko napravuje, ale nemusíte to ještě vzdát. Zajděte si spolu do kina nebo na večeři a konečně spolu řešte odlehčené záležitosti.

  1. Nechápete, proč se s partnerem nudíte

Vedli jste spolu rozhovor o tom, že váš vztah jde do kopru, ale nemůžete přijít na to, co se pokazilo? Oba jste přesvědčení o tom, že to ještě vzdát nechcete, ale nevíte, co s tím? Možná je na čase dát si pauzu. Během ní si na chvíli vyzkoušíte, jak zvládnete být sami. Pokud zjistíte, že si život bez svého partnera dokážete užít lépe, nemá smysl, abyste spolu dál zůstávali. Možná vám dojde, že bez svého protějška nemůžete žít, cítíte se hůř a začne se vám stýskat. V tom případě se k sobě vrátíte a budete si sami sebe navzájem více vážit. Horší to bude v případě, když jeden z vás bude chtít ze vztahu odejít a druhý ne. V této situaci bude ještě možná stát za to, abyste to společně zkusili. Pomoci vám v tom může párová terapie, kterou můžete brát jako poslední možnost k záchraně nudného vztahu.

Témata:, ,