O-Zone udělali hit, dobyli hitparády, vydělali prachy a skončili


O-Zone, partička tří pohledných kluků z Moldávie, zažila svoje chvíle slávy s chytlavým disko popem v roce 2004. Léto ovládla chytlavým popěvkem Ma-ia-hii, Ma-ia-huu, Ma-ia-hoo, Ma-ia-haha..., který si opálení chlapci v rozepnutých košilích notovali ve videu k singlu rovnou na křídlech letícího letadla.

Hit Dragostea Din Tei se u nás vryl do paměti spíše jako The Numa Numa Song. Ovšem v Evropě se vloudil do povědomí lidí pořádně. V hitparádě Eurochart Hot 100 se v červnu 2004 vyšplhal na první příčku, kterou neopustil rovných 12 týdnů. Sestoupil až na začátku září. Ve francouzské hitparádě okupoval první místo dokonce 15 týdnů. Velký úspěch zaznamenali hoši z Moldávie s názvem O-Zone s písní i v Německu a Spojených státech.

Podívejte se na video originálu písně Dragostea Din Tei

Na hitu se chce přiživit každý
Nebyl by to pořádný megahit, aby se někdo nepokoušel o hůře či lépe provedenou kopii. Hit Dragostea Din Tei se dostal do světa i díky rumunské zpěvačce Haiducii. Blonďatá interpretka natočila i klip, kde se v kratičkých šatičkách se svůdným úsměvem kroutí do rytmu. Tenhle cover sklidil mnohde i větší úspěch než originál. Obrovský poprask způsobil na diskotékách během hlavní turistické sezóny v Itálii. Pro Haiducii to byl v podstatě debut, který jí otevřel dveře po Evropě. Po předělávce signlu od O-Zone se po ní ale slehla zem stejně rychle, jako se zjevila. Tóny singlu se objevily i v songu Live Your Life, který v loňském roce nahrála Rihanna společně s hiphoperem T.I.. V hitparádě Bilboard Hot 100 obsadili první příčku, v té britské se probojovali na druhou pozici.

Poslechněte si cover Dragostea Din Tei od Rumunky Haiducii

O-Zone byli instantní popový boyband
Hit Dragostea Din Tei se objevil na třetím albu skupiny O-Zone s názvem DiscO-Zone. Mimo něj ještě známe předchozí singl Despre Tine; ten ovšem nebyl tak úspěšný. Skupina již neexistuje. Svou činnost ukončila v roce 2005. Tedy nedlouho po velkém úspěchu. Byli jednou z mnoha chlapeckých skupin, které si zažily svých dvanáct minut slávy, dobyly hitparády, vydělaly peníze a potom se po nich slehla zem.

O-Zone – Dragostea Din Tei
Datum vydání:
19. dubna 2004
Deska: Disco Zone

Témata: