Odporné: Slovenský majitel vyhodil slepou a nahou kočku do deště a zimy

Pavla Gabrhelíková

Lidé se při definici sympatií k tomuto plemenu dělí do dvou skupin: Mezi ty, kteří je naprosto zbožňují, a ty, kterým jsou absolutně odporné. Nicméně o kočky sphynx je čím dál tím větší zájem. A ne vždy se vydají do správného domova.

Dulla je bohužel slepá. I tak se pro ni podařilo chovatelce najít majitele. Příběh by měl šťastný konec, kdyby chudinku Dullu po dvou dnech nevyhodil do deště a zimy. I pokud toho o těchto kočkách moc nevíte, asi vám dojde, že toto plemeno není normální evropský tygr, kterého jsou plné vesnice, a potřebuje trochu delikátnější péči.  

Sphynxka se potulovala venku. Zmatená, promrzlá, hladová. Než se dostala k dobrovolníkům z Handipet Rescue CZ, zasáhl obě její oči těžký zánět. Zalila se krví a tekl z nich hnis. I tak se po relativně krátké době uzdravila. Co se stane dál, vás dojme. 

Veterinář udělal po nějaké době kočce oční vyšetření. Zjistil, že má jenom zjizvenou a nevyživenou rohovku, proto by postupem času měla začít vidět! Kdyby se nedostala do špatných rukou, možná by se na to nikdy nepřišlo. Tak aspoň, že tak.

Teď už leží v peřinkách v novém domově. S plnou miskou a bez obav o život.