Odporné: Slovenský majitel odsoudil štěně s bolavýma nožičkama k smrti. Nakonec ale mělo štěstí

Pavla Gabrhelíková

Psi typu bull: Nejvíce milující, nejvíce odsuzovaní ke špatnému lidskému zacházení. Ale někdy, dokonce i když jsou z chovu, jsou odsouzeni na smrt jenom kvůli lidské lenosti.

Amstaff jménem Orpheus se narodil v chovné stanici na Slovensku. Odtud si ho odvezli noví majitelé a vše se zdálo být v pořádku. Jenže štěňátko začalo trpět těžkou dysplazií loktů. Majitel nevyhledal odborníka a veterinář mu řekl, že prostě mají počkat, až budou jeho bolesti nesnesitelné. A pak ho utratí.

Operaci by přitom zvládl i ortoped z veterinární školy. Navíc operace, která ho dělila od bolesti a smrti, neměla větší peněžní hodnotu, než byla jeho pořizovací cena.

Majitel ale nakonec nedokázal nad štěnětem vynést ortel smrti, proto ho přinesl do útulku. Tam už mu nebylo za těžko souhlasit s eutanázií, hlavně že u ní nebude muset být. Jenže v útulku bylo málo místa, proto se Orpheus dostal až do Česka k organizaci Handipet Rescue CZ.

Podstoupil operaci, rekonvalescenci a už je zdravý a šťastný u nových majitelů. Hodné štěně, které by líný majitel odsoudil k smrti.